Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
02192020str

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

KONCERT N3O AKUSTIKA + hosť DECENT

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA 1. decembra 2014 - Kombinácia karibského reggae, slovenského folklóru a world music zaznie v Trafačke.

Zatvorte oči, predstavte si hlboký inšpiratívny nádych niekde na Jamajke, chvíľu zadržte dych a potom zo seba vypusťte svieži tatranský chlad priamo pod slovenskými veľhorami.

KONCERT N3O AKUSTIKA (+ hosť DECENT)

Takto akosi sa prelína karibské reggae a slovenský folklór do world music v hudbe projektu N3O Akustika, ktorý vystúpi v nitrianskej Trafačke v stredu 4.decembra 2014 o 21:00 hodine.
Formácia z Prešova je hudobným spojením mohutného kontrabasu, akustickej gitary, rezkých huslí, rytmického cajóna a píšťaly. Skupina v zložení Dominik Varchola (spev, píšťala), Filip Činčala (kontrabas), Pavol Kovaľ (gitara, vokál), Filip Lipka (husle) a Miro Szirmai (perkusie) vznikla v roku 2012. Tohto roku vydali svoj debutový album pod názvom Vnímaj to svetlo, ktorý obsahuje dvanásť piesní. Vyšiel pod hlavičkou bratislavského vydavateľstva Batelier Records.

"K tvorbe nás inšpiruje každodenný život v prítomnosti, precítenie ľudstva a prírody ako celku. Tiež aj možnosť motivovať poslucháča k pokojnému a radostnému užívaniu si a uvedomeniu. Svet je krásny a stačí, aby sme sa ho my ľudia snažili tvoriť taký, aký chceme. Na to je však potrebné začať od seba a vedieť, čo chceme. A to je duchovná revolúcia," hovoria členovia N3O Akustika.

KONCERT N3O AKUSTIKA (+ hosť DECENT)

Hosťom bude domáca nitrianska skupina Decent, ktorá zahrá o 19:30. Hudobné kvinteto, ktoré sa nedá zaškatuľkovať do žiadneho žánru. Funguje vyše roka. Vzniklo na súkromnom konzervatóriu z iniciatívy Mária Drgoňu (gitara, spev) a jeho spolužiakov Damiána Hamadu (klavír, spev) a Mateja Trubana (ústna harmonika, husle, fujara). Časom sa ku nim pridal bubeník Béci Faragó a basák Michal Slamka, ktorý kapelu tento rok v septembri opustil. Na jeho miesto nastúpil talentovaný Ondrej Vydarený a tak kapela pláva svetom plným školy a najmä maturít a prijímačiek. Na muziku nemajú ani zďaleka toľko času, koľko by chceli, no snažia sa jej venovať maximum.

Srdečne pozývame do Trafačky na štvrtok plný dobrej hudby. Vstupné na oba koncerty je 3€.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>