Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
11132019str

Internetový podvodník sa vydáva za amerického vojaka bojujúceho v Sýrii, od dôchodkyne vylákal tisíce EUR

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRIANSKY KRAJ 26. mája 2016 - Policajti v nitrianskom kraji odhalili prípad dôchodkyne, ktorá sa prostredníctvom internetu skontaktovala s neznámym mužom, ktorý ju obral o tisíce eur.

Internetový podvodník sa vydáva za amerického vojaka bojujúceho v Sýrii, od dôchodkyne vylákal tisíce EUR

Údajný americký vojak bojujúci v Sýrii Michael Dosier písal seniorke, že utrpel v boji zranenia a preto musí zo služby odísť. Pochválil sa, že za službu v armáde dostane 2 000 000 dolárov. Po čase sa posťažoval, že jeho syn mal autonehodu a on by na jeho liečbu potreboval požičať peniaze.

70 ročná žena nezaváhala a postupne mu od januára do mája t.r. poslala viac ako 10 000 eur. Muž ju dokonca požiadal o založenie si účtu v jednej z pobočiek známej banky v Londýne, na ktorý jej bude hotovosť vrátená.

Polícia zistila, že Michael Dosier je fiktívna osoba, ktorá na sociálnej sieti vystupuje aj ako Dosier Wintord, Jack Dosier, John Perker alebo Wright Tucker:
- http://fake-scam.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=3738
- https://www.facebook.com/micheal.dosier.1

Operatívno-pátracou činnosťou bolo zistené, že takýto fiktívni vojaci oslovujú hlavne vdovy a rozvedené a osamelé ženy, u ktorých si získajú dôveru a následne ich pod zámienkou spoločného života v blahobyte pripravia o celoživotné úspory.

Polícia má informácie o tom, že takto oslovených žien je v našom regióne viac, pričom fiktívne osoby vystupujú na internete ako vojaci, kapitáni a námorníci.

Polícia odporúča občanom, zvlášť seniorom, aby boli opatrní pri komunikácii s neznámymi ľuďmi prostredníctvom internetu.

zdroj: KR PZ Nitra, fotografia: Facebook

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>