Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
11182019pon

Autobusy MHD v Nitre sa stali terčom vandalizmu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA 28. mája 2018 – Dvadsať autobusov mestskej autobusovej dopravy a jeden prímestskej v Nitre sa stali v noci z nedele na pondelok terčom vandalského útoku. Neznámy páchateľ alebo páchatelia poškodili čelné sklá autobusov.

Autobusy MHD v Nitre sa stali terčom vandalizmu

Útok spôsobil výpadky mestskej autobusovej dopravy. Kritická situácia potrvá niekoľko dní, nakoľko je v dôsledku trestného činu nepojazdná takmer štvrtina vozového parku MHD. Prípadom sa už zaoberajú orgány činné v trestnom konaní.

"Vyjadrujeme rozhorčenie nad týmto bezprecedentným útokom, ktorý v doterajšej histórii firmy nemá obdobu. Zároveň prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sa nám podarilo autobusy opraviť a vrátiť do premávky. Obstaranie potrebných náhradných dielov a následné výmeny čelných skiel sú však časovo náročné," povedal Juraj Kusy, generálny riaditeľ ARRIVA NITRA.

Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby

Autobusy MHD v Nitre sa stali terčom vandalizmu

Rozsiahle poškodenie mestských autobusov sa premietlo do vynechávania spojov. V dnešnej rannej špičke dopravca zdokumentoval 54 nevypravených spojov na linkách 2, 4, 6, 8, 12, 24, 30 a 32. Po skončení rannej špičky zaistil prevádzku na všetkých trasách. Dopravca sa obáva, že k výpadkom spojov bude dochádzať aj v najbližších dňoch. Zoznam dotknutých spojov zverejní dopravca na stránke www.arriva.sk a na Facebook profile ARRIVA na Slovensku.

zdroj a fotografie: Arriva

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>