Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
01222020str

PR články, komerčné, Levice

Ako vybrať znalca nehnuteľností

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Pri kúpe bytu, domu alebo inej nehnuteľnosti na hypotekárny úver je jednou z požiadaviek bánk ktorú musíme dokladovať aj znalecký posudok nehnuteľnosti.

Rovnako je to aj pri žiadosti o hypotéku pri výstavbe nového rodinného domu. Dôvodom k tomu aby banky žiadali takýto posudok od znalca nehnuteľností je isté zabezpečenie sa do budúcnosti proti nesplácaniu takéhoto hypotekárneho úveru. V takomto prípade môže banka v extrémnom prípade siahnuť až k zadržaniu nehnuteľnosti.

Preto potrebuje vedieť čo možno najpresnejšie hodnotu takejto nehnuteľnosti. Na určenie tejto ceny je teda znalec z odboru určovania nehnuteľností.

Ako teda nájsť vhodného znalca? Prvou požiadavkou je to aby bol zapísaný v zozname znalcov ktorý vedie Ministerstvo vnútra. V prípade ak by takýto posudok vypracoval niekto kto nie je v tomto zozname vedený tak by banka neakceptovala takýto dokument. Preto si vždy overte túto skutočnosť. Toto je formálna stránka veci. ďalej sa už jedná o praktické veci. Ak bývate napríklad v Košiciach tak Vás určite nebude zaujímať znalec z Bratislavy. Zoznam znalcov viete nájsť aj na internete, kde si môžete vybrať z overených znalcov na základe ich pôsobnosti. Web stránka www.expresnyposudok.sk umožňuje nájsť takéhoto znalca.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>