Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
02242020pon

PR články, komerčné, Levice

Poznáte pravidlá spoločného života s partnerom?

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Žiť spolu je nová stránka v knihe lásky, rovnako ako druh školy, ktorá vyučuje dvoch ľudí, ktorí sa veľmi milujú. Každý z vás bude mať nové zodpovednosti, bude potrebné sa naučiť robiť kompromisy v prípade hádky a byť schopný porozumieť. Nie je žiadnym tajomstvom, že to všetko okamžite nezvládnete, pretože mnohé z toho ani nepoznáte. Časom si ale na seba zvyknete.

Po prvé, treba pamätať na to, že spoločné bývanie neznamená, že celý svoj čas venujete len svojmu partnerovi. Každý človek má svojich priateľov, zvyky, koníčky, slovom, osobný život. Právo na súkromie je jednou z najdôležitejších podmienok pre spoločné bývanie a musí sa rešpektovať. To by ste si mali uvedomiť už pri plánovanom zoznámení v Nitre.

Prediskutujte si spolu tieto dôležité otázky

  • Aj keď možno žijete z lásky a nosíte na ruke krásny zásnubný prsteň, bez peňazí sa spoločná domácnosť nezaobíde. Preto si pred plánovaním spoločného bývania uvedomte to, ako bude fungovať váš spoločný rozpočet, a čo všetko ste z neho ochotní obetovať v prospech druhého a zároveň neopustiť svoj komfort a pohodlie.
  • Ak sa rozhodnete pre spoločný život, uvedomte si, že váš partner alebo partnerka má svoju rodinu, ktorú je nutné aspoň z časti rešpektovať. Udržiavať priateľské vzťahy s príbuznými vašich blízkych nemusí byť ale vždy jednoduché, v rámci pokojnej domácnosti by ste si na tieto veci mali však zvyknúť.
  • Životný štýl ovplyvňuje naše fungovanie a aj zdravie. Ak ste si našli spriaznenú dušu, určite by ste sa v týchto veciach mali s ňou zhodnúť. Budete si musieť rozdeliť povinnosti  pre domácnosť, a ak je to potrebné, byť pripravení aj na pomoc. 

Život v spoločnom zväzku je pre dve milujúce srdcia niečo nové. Spoločný život vám umožní cítiť sa ako slobodný, nezávislý, dá vám príležitosť ukázať svoje schopnosti, kde môžete napríklad pri varení, prekvapiť svojho blízkeho. Na svoje pohodlie, pohodu a rodinné hniezdočko lásky môžete byť potom spoločne hrdí, pretože to bude jeden z dosiahnutých úspechov vo vašom živote. 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>