Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
02242020pon

PR články, komerčné, Levice

Potrebujete nový počítač? Skúste repasované a lacnejšie modely

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Bez počítačov sa v dnešnom svete jednoducho nezaobídeme. Dnes už pri ich výbere a kúpe nerozhoduje dokonca ani vek. Samozrejme, prvá vec, ktorú kupujúci urobí, je porovnávanie a vyhodnotenie technických parametrov.


Najdôležitejším pravidlom skutočne dobrého nákupu je však určiť využitie. Niektoré modely sú určené pre   hry a majú krásnu grafiku. Ak uprednostňujete ľahkosť a mobilitu, môže to byť zasa na úkor straty výkonu procesora. 

Univerzálne a lacnejšie riešenie

Hľadáte univerzálne notebooky pre každodenné použitie? Zvyčajne sa táto technika používa na prácu alebo štúdium. Hlavnými charakteristikami tohto typu technológie je uhlopriečka obrazovky 15 až 17 palcov. K dispozícii budete mať štandardný procesor, ktorý na vašu prácu určite postačí. Zadarmo vám ich nepredá samozrejme nikto, no výhodnejšie si môžete kúpiť repasované notebooky, dokonca so zľavou až 78 %.

Potrebujete niečo viac špecifické?

Dôležitou vecou, ktorú si budete musieť pri kúpe nového počítača všímať, je aj jeho synchronizácia s ostatnými zariadeniami. Pripojenie k tlačiarni s výkonnými lacnými tonermi je samozrejmosťou. Potom by to mali byť USB porty a Bluetooth.

Výhodou je samozrejme aj DVD mechanika, ale dnes je viac menej pre mnohých aj zbytočná, pretože mnohé súbory a formáty sa dajú prezerať aj cez spomínané USB flash disky a iné podobné externé pamäťové zariadenia.

Výkon a doba prevádzky

Batéria - nie menej dôležitý parameter. Nakoľko si dnešné zariadenia vyžadujú stále vyšší výkon, musia byť vybavené dokonalým hardvérom. To všetko sa ale potom môže odraziť na vyššej cene, čo si musíte už zvážiť sami.

Grafická karta, pamäť, kapacita disku a procesor. Tieto veci vám možno pri kúpe dôležité moc nepripadajú a rozhodujete sa len podľa dizajnu, no keď vám pri dôležitých úlohách zrazu začnú počítače znižovať svoj výkon a rýchlosť, určite si nabudúce poviete, že si dáte pozor práve na tieto parametre. Preto nečakajte a robte to tak už teraz, je to len pre vaše dobro a plnohodnotné využitie techniky.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>