Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
02242020pon

PR články, komerčné, Levice

Maximálny výkon a efektivita práce si vyžaduje bezpečnosť na pracovisku

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Ak sa človek v konkrétnom prostredí cíti príjemne, dokáže lepšie pracovať a fungovať. Lenže takéto prostredie je v našich podmienkach v mnohých prípadoch len snom. Veľmi málo zamestnávateľov si  prestáva uvedomovať, že jednou z vecí, ktorá by to mohla celé zmeniť, je lepšia bezpečnosť na pracovisku.

Je to o spolupráci

Zamestnávateľ je zodpovedný za výdavky súvisiace s bezpečnosťou a ochranou zdravia na pracovisku, bezpečnosťou pri práci a zlepšovaním pracovného prostredia. Zamestnanec sa musí starať zasa o svoju vlastnú bezpečnosť a bezpečnosť ostatných v rámci toho, čo je jeho povinnosťou a bol s tým všetkým oboznámený.

Cieľom takejto spolupráce medzi zamestnávateľom a zamestnancom vo veciach ochrany práce je zabezpečiť ich funkčné vzájomné vzťahy vo veci zabezpečenia ochrany zdravia pri práci. Jednou z dôležitých vecí sú v tomto smere aj univerzálne pracovné odevy, vetranie, možnosť dodržiavať obyčajný pitný režim a mnohé ďalšie podmienky bezproblémovej práce.

Používanie ochranných pomôcok

Zamestnávateľ musí zamestnancov informovať o všetkých rizikách, ktoré si vyžadujú ochranu. Každý zamestnanec musí tiež absolvovať povinné pokyny na správne používanie ochranných pomôcok, samozrejme, ak si to výkon jeho zamestnania vyžaduje.

Zamestnanec musí uplatňovať prostriedky ochrany, ktoré mu boli vydané, pretože na ňom závisí jeho život a zdravie. Všetku zodpovednosť za nesprávne použitie alebo nedbanlivosť pri používaní OP nesie potom samotný zamestnanec.

Optimálne pracovné prostredie

Okrem potrebnej klímy a spomínaných pracovných pomôcok, potrebuje zamestnanec k dokonalému výkonu aj správnu atmosféru. Jedna z vecí, ktorá sa o to postará, je dobré osvetlenie. Tieto veci sú opäť v rukách a na pleciach zamestnávateľa. Dobré priemyselné LED osvetlenie dokáže slúžiť tam, kde ho človek najviac potrebuje, neobmedzuje chod prevádzky a je šetrné.

Svetlo predsa ovplyvňuje produkciu hormónov v mozgu, ktoré sa potom podpisujú pod dobrý výkon a správne reakcie. Nenechajte sa teda unaviť a okrem lahodnej kávy si ku svojej práci vyberte optimálne osvetlené miesto a požiadajte o zaistenie podmienok pre lepšiu bezpečnosť na pracovisku.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>