Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
02212020pia

PR články, komerčné, Levice

Správa bytov a spoločných priestorov: Ako ste na tom vo vašom paneláku?

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Možno máte svoje dokonalé bývanie a strechu nad hlavou. Za dverami bytu sa cítite neohrození a pánom celej situácie. Zrazu vám ale praskne potrubie, začne tiecť radiátor, alebo sa vám pokazí niečo iné, čoho oprava, nie je vo vašich silách a možno ani kompetencii. V takom prípade prichádza na rad správa bytu a jej povinnosť vám niektoré z týchto spomenutých vecí zabezpečiť. Ak ste si ju ale zle vybrali, pohodlie a komfort bývania sa môžu dlhodobo narušiť.

Spoločné priestory nesmú ostať bez povšimnutia

Vedeli ste napríklad o tom, že v spoločných priestoroch by ste podľa vyhlášky nemali mať žiadne nábytky, botníky alebo komody, ktoré vám často veľmi dobre slúžia na uskladnenie obuvi? V rámci zachovania protipožiarnej ochrany a podľa vyhlášky, môžete za porušenie týchto nariadení dostať aj pokutu.

Dobrá správa bytov by vás na to mala upozorniť, pretože v prípade zistenia nedostatkov, sa môže výsledná suma pokuty prerozdeliť medzi všetkých vlastníkov bytov, ktorí na chodbe nemusia mať vôbec nič, takže pozor na to. Ide o spoločné priestory, ktorých starostlivosť spadá do kompetencie správy a samozrejme všetkých vlastníkov bytov, pretože je to súčasť vašej nehnuteľnosti, od vchodu až po posledný schod na najvyššom poschodí.

Ide aj o vašu bezpečnosť

Charakter a spôsob správnej starostlivosti by ste si mali na schôdzi optimálne rozdeliť, prípadne sa dohodnúť na inom postupe. Nehovoriac o tom, že bezproblémový prístup pre pravidelnú a povinnú kontrolu hasiacich prístrojov, by mal byť zaistený tak, že v okolí týchto zariadení nebude už vôbec nič.

Takže nezabudnite na to, že okrem vášho krásneho bytu, musíte dbať aj na miesta, s ktorými prichádzate denne do kontaktu od prvého vstupu do bytovky. O všetkom sa informujte, pravidelne sa zúčastňujte schôdzí a prispievajte aj ku kvalite a zlepšeniu komfortu v spoločných priestoroch. Pomôcť by vám v tom mala aj dobrá správa bytov.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>