Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
02242020pon

PR články, komerčné, Levice

Pravidlá pre úspešné vytvorenie loga a ochrannej známky

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Vytvorenie loga nie je jednoduchou úlohou, ale existuje niekoľko pravidiel, pri ktorých dodržaní sa vám podarí všetko zvládnuť bez najmenších problémov. Chce to len trochu snahy a originálnych nápadov, ktoré musíte skombinovať s týmito odporúčaniami.

Dobré logo a značka sa vie prispôsobiť

Skvelé logo má zaujímavú vizuálnu funkciu, ktorú podporuje dobre navrhnutá typografia. Ešte dôležitejšie je, že tento trik musí byť rovnako presvedčivý, aj keď je zmenšený na 10 mm alebo naopak zväčšený na 10 metrov. Dokonale spracované logo, ktoré je zároveň aj úspešnou ochrannou známkou vašej firmy, sa musí teda vedieť prispôsobiť z hľadiska veľkosti a formátu, čo ale samozrejme nie je všetko.

Má správny kontext

Logo charakterizuje a určitým spôsobom aj konkrétnu značku zaškatuľkuje. Spája, zosobňuje a odzrkadľuje to, čo všetko za ňou stojí. Logo je tak pokryté dokonalým systémom totožnosti, ktorý je spojený s ďalšími dizajnovými prvkami, ako je typografia, farba a tón. Všetko musí mať správny kontext a nastavenie, čo si samozrejme vyžaduje aj účasť profesionála.

Ide o osobnú záležitosť

Ideálne logo nemôže existovať bez významného obsahu. Môže dosiahnuť dokonalosti len vtedy, ak má jeho publikum pomerne silný vzťah k obsahu, osobnosti alebo tónu komunikácie značky. Ak je vzťah medzi spotrebiteľom a značkou dostatočne silný, logo je dobre známe a podporované.

Originálne spojenie

Niektoré kľúčové komponenty sú pri tvorbe ochrannej známky zrejmé. Vynikajúce písmo, škálovateľnosť, flexibilita v rôznych situáciách a samozrejme relevantnosť (použiteľnosť) pre vašu značku. Dôležité je ale vytvoriť logo s osobnosťou, ktorá má určitý okamih osvietenia. Niečo, čo prekvapuje a zároveň spája všetky jeho časti dohromady. Tak, aby bolo zároveň originálne a nemuseli ste uvažovať nad mimosúdnym riešením sporov, pretože ste niekoho kopírovali.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>