Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
11182019pon

PR články, komerčné, Levice

Predsieň: Ideálny pôsob ako spojiť funkčnosť a dokonalý dizajn v obmedzenom priestore

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Chodba alebo predsieň sú prvé veci, s ktorými sa človek stretne, keď príde domov. Aj v tomto, často malom priestore sa človek potrebuje cítiť príjemne a pohodlne. Avšak skutočnosť reálneho života je žiaľ taká, že prvý dojem je často zatienený nedostatkom metrov štvorcových a neharmonickým prostredím. Aj tu je preto nutné dopredu premýšľať o správnom návrhu. My vám povieme, na čo by ste pri ňom nemali zabudnúť.

Základom je dobrá ergonómia

Konštrukcia chodby by mala byť založená predovšetkým na jednoduchosti prevádzky a pohodlia a až potom na vzhľade. Dôvody tohto vyhlásenia sú zrejmé:

· krásna, ale nepohodlná predsieň navodí nepríjemné pocity nielen u hostiteľov.

Keď sa človek po návrate domov, po dlhom pracovnom dni stretne s potrebou stráviť 30 minút svojho osobného voľného času ešte organizovaním týchto priestorov, o správnom efekte a funkčnosti tejto miestnosti hovoriť nemôžeme.

Nezabúdajte na svetlo

Základom dobrého pocitu, ktorí po vstupe do domu máme, je príjemná atmosféra. Tú vám ťažké a tmavé farby nenavodia. Nehovoriac o malých priestoroch bez okien. Steny by mali byť svetlé a rovnako tak aj bezpečné vchodové dvere. Vytvorí sa tým jedna línia, ktorá priestor opticky veľmi dobre zväčší.

Malé a prípustné detaily

Aby tu zas ale všetko nebolo tak sterilné a rovnaké, môžete dizajn a štýl vašej novej chodby oživiť sýtejšou farbou v kontraste s tou na stene. Veľmi dobre to funguje pri výbere interiérovej dlažby, ktorá by mala byť v týchto priestoroch nielen dizajnovo pekná, ale aj odolná a pevná, pretože ide o najviac náročné priestory na údržbu.

Alebo vsaďte na originálne obrazy, ktorých rám bude na jednoduchej stene v predsieni "žiariť". Podobný efekt môžete využiť aj pri zrkadlách, ktoré sa o viac svetla v tomto malom priestore postarajú tiež. Čím väčšie, tým lepšie, pričom dosiahnutý efekt umocníte, ak ich zavesíte oproti ďalším dverám, z ktorých prúdi do chodby svetlo.

Neváhajte a vyberajte, no príliš veľa vecí zbytočne nekombinujte. Na chodbe potrebujete okrem pekný detailov predsa len úložné priestory a kvalitný vešiak. 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>