Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
10202019ned

PR články, komerčné, Levice

Úspešný začiatok novej sezóny v záhrade

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Marec a apríl sú najrušnejšími mesiacmi v záhradníckom kalendári. A ak si chcete v lete vychutnať pohľad na krásne záhony, hustý trávnik a kvitnúce kríky, musíte po zime dokonale upraviť a pripraviť celý jej pozemok.

Úspešný začiatok novej sezóny v záhrade

1. Pripravte si nástroje

Organizácia záhrady by mala začať kontrolou stavu záhradného náradia. Lopata, kosačky, hrable - to je hlavné zariadenie používané v záhrade. Čistota nástrojov je mimoriadne dôležitá, preto musia byť pred použitím dezinfikované a brúsené.

Ak máte staré, použité nástroje, mali by ste si kúpiť nové, pretože pohodlné rukoväte a ostré nože vám určite pomôžu pri organizovaní záhrady oveľa lepšie a nič vás pri tejto činnosti nezaskočí!

2. Očistite chodníky, terasu a prístupovú cestu

Je toho veľa a neviete, kde začať? Očistite záhradu hrabaním starých listov, konárov a zvyškov mŕtvych rastlín, ktoré sú často biotopom húb a baktérií. Okrem toho, po zime, odstráňte aj kamenné výrastky machov a lišajníkov, ktoré kazia formu záhrady na kamenných, tehlových a betónových prvkoch výzdoby, chodníkov a terasy, na ktorej budete umiestňovať pergolu.

Silné znečistenie sa dá odstrániť vysokotlakovým zariadením, ktoré dôkladne vyčistí väčšinu povrchov a odstráni akúkoľvek kontamináciu. Okrem toho, používate zariadenie poskytujúce úsporu, pretože spotrebuje menej vody ako pri umývaní bežnou záhradnou hadicou.

3. Postarajte sa o stromy a kríky

Ďalším krokom, ktorý treba urobiť pri príprave záhrady na príchod jari, je starať sa o stromy a kríky. Aby ste to mohli urobiť, musíte najprv orezať vetvy. Prerezávanie posilňuje rastlinu, chráni pred šírením choroby a tiež umožňuje odstraňovať usušené a zlomené vetvy, aby sa mladé výhonky a púčiky na nej vyvíjali lepšie.

Prerezávanie si vyžaduje značnú presnosť: rez by mal byť hladký a vetvy by sa nemali pritom drviť. Na záchranu preto často prichádza dobre ostrý nôž, pílka alebo nožnice.

4. Nezabudnite na trávnik

Trávnik je tou najkrajšou a najmodernejšou podlahou vašej záhrady a terasy, preto by mu mala byť venovaná značná pozornosť. Vytrhať a odstrániť burinu, staré odumreté rastliny a všetky predmety, ktoré naň nepatria. Vďaka dokonalej úprave a dobrým granulám pre šteniatka sa tu bude potom cítiť váš psík a ostatní členovia rodiny naozaj príjemne!

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>