Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
02242020pon

PR články, komerčné, Levice

Ako plánovať malú kúpeľňu?

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Osobná hygiena je pre človeka veľmi dôležitá. Okrem zachovania dobrého zdravia sa podpisuje aj pod charakter našej kultúry. Na jej zaistenie je preto nutné mať v dome priestor, v ktorom ju môžeme uskutočniť bez čo najmenších problémov. Ako si ale zariadiť takúto kúpeľňu aj na ploche niekoľko málo metrov štvorcových?

Predbežné fázy plánovania 

Ideálne je myslieť na všetko hneď na samom začiatku. Presne zvážiť všetky funkcie, ktoré má táto miestnosť spĺňať. Potrebujete poznať rozmery, aby bolo hľadanie nábytku a všetkých ostatných doplnkov oveľa pohodlnejšie. Skúste to celé konzultovať aj so zvyškom rodiny a s ohľadom na rozpočet.

Tipy na usporiadanie malej kúpeľne

V malej kúpeľni je pohodlne umiestniť všetko potrebné oveľa ťažšie. Ak sa ale pokúsite vziať do úvahy zaujímavé detaily, môžete dosiahnuť maximálnu efektivitu. Myslite pritom aj na spotrebiče, napríklad model práčky a značku, aby ste si v prípade potreby mali kde do nej kúpiť ložiská do práčky.

Kombinácia zón v kúpeľni

Vnútri miestnosti je všetko rozdelené do zón:

· úžitková;
· zóna osobnej hygieny;
· a oddychová.

Tieto zóny musíte v malom priestore správne rozdeliť, kombinovať a vzájomne prepojiť, len potom bude využitie priestoru naozaj pohodlné a plniť požadovaný efekt. Všetko si premyslite dopredu, aby vám potom umiestnenie novej termostatickej batérie neprekazilo plány a dispozičné riešenia.

Vizuálna stránka kúpeľne

Kúpeľňa je dôležitá nielen na vykonávanie technických funkcií, ale aj na zvýšenie nálady jej majiteľov. Pre tieto účely je dôležité, aby potrebné faktory spĺňal samotný dizajn. Čím ľahší a príjemnejší bude tento priestor, tým lepší bude pocit pre toho, kto tam chodí. Nezabudnite ani na izoláciu, vhodné tesniace materiály a vetranie! Vaša kúpeľňa sa potom stane oázou pokoja.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>