Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
11182019pon

PR články, komerčné, Levice

Doplnky, ktoré pri jazde na motorke určite oceníte

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Pri jazde na motocykli je hovoriť o bezpečnosti ťažké. Tu nie ste chránení airbagmi ani konštrukciou vozidla, ktorá môže niektoré dopady  z časti zmierniť. Okrem alarmu a rukavíc na motorku, by tu mala by vašou výbavou zručnosť a poriadna dávka zodpovednosti. Ani to nie je ale všetko.

Rukavice a helma

Helma, samozrejme, je vaša druhá línia obrany a vo väčšine prípadov vám môže zachrániť život. Najväčšiu ochranu poskytujú integrálne prilby, ktoré chránia celú hlavu, tvár a čeľusť. Okrem toho, podľa pravidiel cestnej premávky nemá motocyklista právo pohybovať sa na motocykli bez prilby. Nemenej dôležitým doplnkom sú samozrejme špeciálne rukavice na motorku.

V prípade nepredvídaných pádov alebo kolízií človek inštinktívne položí ruky (najmä dlane) dopredu, aby intenzitu pádu zmiernil, takže rukavice sa vám určite zídu.

Ochrana nôh

Vzhľadom na to, že kosti na nohách sú často považované za najsilnejšie, mnohí motocyklisti ignorujú ochranu nôh. Vysoká rýchlosť a riadenie dvojkolesového vozidla je ale často, možno aj vzhľadom na stav vozovky, nebezpečná. Výsledkom pádov sú najčastejšie zranenia kolien a chodidiel. Na ochranu môžete použiť špeciálne nohavice z odolnej kože alebo tkaniny, ktoré môžu byť aj vystužené.

Alarm na motorku

Okrem bezpečnosti na vozovke sa musíte starať aj o ochranu samotného vozidla pred jeho odcudzením. Pri motorke je to náročnejšie, pretože rozmery sú menšie a odcudzenie jednoduchšie. Vďaka správnemu alarmu na motorku ale mnohé nepredvídané a nechcené situácie dokážete eliminovať. Nezabudnite, že aj tu platí, čím dlhší čas musí zlodej vynaložiť na odcudzenie vozidla, tým lepšie pre vás a jeho záchranu.

Faktom je, že na rozdiel od vodičov iných motorových vozidiel sú motocyklisti oveľa menej chránení pred rôznymi núdzovými situáciami. Ak je osoba riadiaca vozidlo alebo kamión chránená kovovou konštrukciou karosérie, potom iba oblečenie a osobné ochranné pomôcky uchránia motocyklistu od nečakaných prekážok.

Takýmto atribútom bezpečnosti motocyklistu sú napríklad prilby a rukavice. Toto však nie je jediné zariadenie, ktoré je potrebné na zaistenie bezpečnosti cyklistu počas jazdy. Kompletné vybavenie motocykla zahŕňa celý rad príslušenstva, na ktoré by ste nemali zabudnúť nech ste začiatočník alebo skúsení vodič.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>