Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
01192020ned

PR články, komerčné, Levice

Ako si vybrať kvalitné elektromotory

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Kľúčovou výhodou elektromotorov je jednoduchosť prevádzky, možnosť použitia v rôznych klimatických zónach a samozrejme pohon, ktorý konkrétnemu stroju dávajú.

Moderný priemysel úspešne funguje vďaka výkonným motorom, ktoré sa používajú vo všetkých oblastiach. Elektromotory sa líšia v rôznych kategóriách v závislosti od výkonu, počtu otáčok hriadeľa, štartovacieho momentu a ďalších ukazovateľov. Odvetvia, ktoré tradične používajú benzínové a naftové motory, sa postupne presúvajú na elektromotory, pretože sú spoľahlivejšie a hospodárnejšie.

Najdôležitejšou a kľúčovou výhodou kvalitných elektromotorov je ale jednoduchosť ich prevádzky a možnosť použitia v rôznych klimatických zónach. Ani to ale nie je všetko.

Hlavné parametre výberu

Najobľúbenejšie v rôznych priemyselných oblastiach sú asynchrónne motory, ktoré sú široko používané ako zdroj energie a hnacej sily. Rôzne modifikácie motorov sa líšia v počiatočnom momente, špecifikovanom výkone, stupni ochrany a verzii krytu. Motory sa vyznačujú prítomnosťou kolektora - zberača, ako aj počtom fáz.

Hlavným parametrom výberu spoľahlivého elektromotora je jeho výkon, na ktorom závisí, v akej oblasti bude zariadenie použité, ako aj jeho možné zaťaženie. Nízkoenergetické motory sa čiastočne používajú v ľahkom priemysle a robotike.

Stredne výkonné motory sa používajú ako zdroj energie v rôznych elektrických nástrojoch a  priemyselných elektrických zariadeniach. Zariadenia s vysokým výkonom, majú masívne rozmery, a sú používané v doprave a pri zdvíhacích zariadeniach.

Voľba motora je tiež ovplyvnená inými parametrami, okrem výkonu sa hodnotí :

· napätie,

· výkon,

· rýchlosť.

Ak je motor inštalovaný v mechanizmoch, kde nie je potrebné nastavovať otáčky, môžete si vybrať synchrónne alebo asynchrónne elektromotory. Pri otáčkach je dobré mať aj frekvenčné meniče a iné ďalšie časti tejto dôležitej súčiastky, ktorá v mnohých prípadoch zabezpečuje chod celej spoločnosti. Spoločnosť Vybo Electric vám ich určite poskytne.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>