Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
01222020str

PR články, komerčné, Levice

Zariaďujete kuchyňu? Tieto rady sa vám iste zídu

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Zariadiť kuchyňu tak, aby vyhovovala vašim požiadavkám, nemusí byť vždy jednoduché. Poradíme vám, na čo všetko by ste mali pri tom myslieť. A to nie len čo sa týka samotného zariadenia. Máme pre vás tiež praktické riešenie pre obklad a stavbu.

Dostatok priestoru

Pri plánovaní rozloženia nábytku a spotrebičov v kuchyni, myslite najmä na dostatok priestoru a svetla. A to aj v malej miestnosti. Umiestnenie jednotlivých skriniek a spotrebičov by malo vyhovovať vášmu spôsobu prípravy jedál. Vopred si naplánujte, kde bude varná doska, vstavaná rúra, chladnička či mikrovlnka. Počítajte aj s dostatkom miesta na linke.

Úložné priestory na potraviny a kuchynský riad či iné potreby, by mali byť dostatočne veľké. Tak, aby ste mali pri varení vždy všetko poruke. Usporiadanie v skrinkách a zásuvkách môžete vyriešiť pomocou výsuvných systémov a organizérov. Tak budete mať všetko úhľadne usporiadané. Na odkladanie naberačiek, nožov a podobne môžete využiť aj závesné systémy na stenu.

Nerezové drezy

Dôležitá súčasť kuchynskej linky je drez na umývanie. Vhodné je umiestniť ho blízko umývačky riadu. Je to praktické z hľadiska umývania riadu aj vyriešenia odvodu či prívody vody. Na trhu nájdete keramické a rovnako odolné nerezové drezy. Keramické drezy sú obľúbené nielen kvôli svojmu vzhľadu. Sú tiež vyrobené z kvalitných materiálov. Nevýhodou je však ich vyššia cena.

Nerezové drezy sú cenovo dostupné pre väčšinu spotrebiteľov. Sú odolné voči hrdzi aj náhlej zmene teploty. Jednoducho sa čistia, čo vyhovuje nárokom na hygienu každej gazdinky. Vďaka svojmu vzhľadu tiež v kuchyni veľmi pekne pôsobia aj s ohľadom na estetiku.

Pre kvalitný obklad aj stavbu

Pri rekonštrukcii ale aj stavbe je dôležitá kvalitná výplň škár. Na tento účel sa používajú tesniace tmely. Môžete ich použiť v interiéri aj v exteriéri na vyplnenie rôznych typov prasklín a škár. Tesniace tmely sa nanášajú pomocou aplikačnej pištole.

Pred nanesením si najskôr pripravte podklad. Mal by byť suchý, zbavený mastnoty a nečistôt. Dôležité je tiež odstrániť prípadné plesne. Na pripravený povrch nanesiete tesniaci tmel. Následne ho vyhladíte tak, aby vznikla rovnomerná vrstva, na ktorej po pretretí vhodným prípravkom nebude poznať žiadne nedostatky a spoje.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>