Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
01222020str

PR články, komerčné, Levice

Presné váženie a mikroskopy neslúžia len na výskum

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Vo výskume, v lekárňach ale aj v niektorých výrobných prevádzkach je potrebné veľmi presné váženie. K plnému vybaveniu sú okrem toho potrebné aj iné prístroje. Povieme si preto niečo o laboratórnych váhach a mikroskopoch.

Laboratórne váhy

Moderné laboratórne váhy využijete všade tam, kde sa vyžaduje vysoká presnosť váženia so spoľahlivosťou na 0,001 g. Podľa spôsobu použitia máte tiež pri kúpe na výber laboratórne váhy s množstvom užitočných funkcií. Budete si môcť vybrať, či potrebujete vykonávať prevod medzi jednotkami hmotnosti, percentuálne váženie, počítací režim a podobne.

Niektoré modely ponúkajú možnosť vytvorenia databázy receptúr alebo využitie váženia na háčiku zavesenom na spodnej strane váhy. Ak potrebujete váhu použiť na obchodné účely, na výber máte modely určené pre obchodné váženie s certifikátom o úradnom overení.

Na čo ešte myslieť?

Pri práci v laboratóriách a výskume je dôležitá možnosť prepojenia na počítač a tlačiareň. Nemenej dôležitá je ochrana presnosti váženia proti vplyvom okolitého prostredia. Niektoré modely sú preto vybavené ochranným plastovým krytom. Prácu s váhou uľahčuje tiež dostatočne veľký a dobre čitateľný displej.

Mikroskopy

V laboratóriách ale aj na školách či pre domáce štúdium využijete kvalitný mikroskop. Pre profesionálne použitie sú určené laboratórne mikroskopy. Vyznačujú sa kvalitnou optikou, možnosťou hrubého aj jemného zaostrenia a podsvietenia. Na výber máte binokulárne a trinokulárne modely. Niektoré mikroskopy ponúkajú tiež možnosť pripojenia na kamery. Na trhu nájdete aj priemyselné mikroskopy na praktickom otočnom ramene.

Možnosť pripojenia na kameru, kvalitné osvetlenie či pripojenie na počítač ponúkajú aj študentské mikroskopy. Modely určené na výučbu sú zväčša monokulárne alebo binokulárne. Na trhu nájdete aj jednoduchšie detské mikroskopy. Majú nenáročnú obsluhu a sú určené na pozorovanie rôznych prírodných materiálov.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>