Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
02192020str

PR články, komerčné, Levice

Nezabudli ste na servisnú prehliadku, ktorá vás a vaše auto pripraví na chladnú jeseň?

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Už ste si vybavili svoj jesenný šatník? Máte zabezpečené na zimu všetky potrebné zásoby a postarali ste sa o záhradu? V tom prípade určite viete, že je čas venovať vašu pozornosť aj autu. My vám na jeho jesennú údržbu dáme pár dobrých tipov.
Pneumatiky

Pred začiatkom chladného počasia je potrebné vozidlo dôkladne skontrolovať a diagnostikovať, aby bolo pripravené na zimu. Stav pneumatík je prvá vec, ktorej musíte venovať pozornosť.

Aj vodiči, ktorí dávajú prednosť celoročným pneumatikám, sa musia ubezpečiť, že ich dezény nie sú opotrebované, inak sa vlastnosti gumy značne zhoršia. Aj dobré vlastnosti pneumatík dokážu zvýšiť pohon a výkon vášho vozidla.

Stierač čelného skla

Tiež sa oplatí vyčistiť stierače alebo ich vymeniť za nové, aby v zime plnili svoju funkciu na maximum.

Zimné stierače by sa zároveň nemali odtrhávať zo skla, pretože by to mohlo poškodiť gumovú kefu. Môžete použiť špeciálny gél na okuliare alebo počkať, kým sa predné sklo nezahreje, potom bude odstránenie ľadu jednoduchšie. Inak môže motor, ktorý ich uvádza do pohybu, veľmi rýchlo zlyhať.

Batéria

Pred vstupom do zimy je lepšie skontrolovať aj batériu. Ak je stará a slabá, mala by sa vymeniť. Batéria by mala byť čo najnovšia a životaschopná, pretože v prípade silných mrazov nebude tá stará batéria schopná uvoľniť štartér a zapáliť motor.

Keď sme už pri tom motore, možno je čas aj na nevyhnutné zaslepenie EGR ventilu, ktorí síce šetrí životné prostredie, no po čase sa jeho funkcie znížia a naopak spôsobujú zhoršenie kvalít vozidla.

Nemrznúce dvere

Pred zimou je potrebné ošetriť aj tesnenia dverí a zámky vodoodpudivými látkami (silikón a WD-40). Pomôže to predísť zamrznutiu dverí a zaistiť funkčnosť zámkov.

Okrem toho sa oplatí naliať zimnú nemrznúcu kvapalinu do nádrže na ostrekovač, pretože aj tá najlepšia tekutina z letnej sezóny pri mínusových teplotách zamrzne. To bude mať za následok vážne problémy pri odmrazovaní potrubí a ostrekovacích trysiek.

Nezabudnite na nič dôležité a vaša bezpečnosť na ceste a výkon auta budú na tom lepšie.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>