Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
02252020uto

PR články, komerčné, Levice

Jednoduché pravidlá starostlivosti o kancelárske vybavenie

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Pre dlhú a správnu prevádzku kancelárskeho vybavenia, ako sú napríklad tlačiarne, skenery, kopírovacie stroje a iné multifunkčné zariadenia, by ste mali poznať a dodržiavať niekoľko jednoduchých odporúčaní. Nejde o nič ťažké, zložité a náročné a v budúcnosti vám to ušetrí veľa času a peňazí.

Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré by mal vedieť každý majiteľ kancelárskeho vybavenia. Ich dodržiavaním totiž zvýšite životnosť svojich zariadení.

Čistota kancelárskeho vybavenia je kľúčom ku kvalite a výkonu

Tlačiareň a iné zariadenia nemôžu bežať do nekonečna. Občas treba do nich kúpiť nový toner CE285A alebo dobiť v stroji batériu. Zariadenie sa však môže zastaviť aj keď je plne nabité a vybavené všetkým, čo pre svoj výkon potrebuje. Prečo? Za všetkým môže byť obyčajný prach.

Čím menej prachu bude na povrchoch vašich zariadení, tým dlhšia bude životnosť kancelárskeho vybavenia.

Prach je škodlivý nielen pre ľudí, ale aj vybavenie, ktoré na zjednodušenie svojich úloh používajú. Na miestach s otvorenými kontaktmi vo veľkých množstvách je schopný zmeniť odpor, čo povedie k nestabilnej prevádzke prvkov elektrických obvodov. Výsledkom je porucha systému

A pritom postačí vykonať potrebné čistenie raz mesačne: otvorte kryt zariadenia a dôkladne ho očistite od prachu.

Nedovoľte, aby sa v kancelárskej technike nachádzal prach, nečistoty alebo iné zvyšky. Udržujte ho čisté zvnútra aj zvonka.

Opravu zverte odborníkom

Na výmenu a vloženie náplne do tlačiarne odborníka volať zrejme nemusíte. Avšak, ak už potrebujete opraviť pokazené kancelárske vybavenie, špecialista je jediný, kto vám môže pomôcť.

Kontaktujte špecializované servisné stredisko vo vašom okolí a nevymieňajte hneď daný model za nový. Nezávislé pokusy vyriešiť akékoľvek problémy spojené s nestabilnou prevádzkou vášho kancelárskeho vybavenia môžu mať zlé následky.

Príručky, články na internete ani žiadne iné zdroje informácií o oprave prístrojov nezaručujú 100 % účinnosť kancelárskeho vybavenia.

Vyberajte originálny spotrebný materiál

Ak potrebujete vymeniť kazetu za novú väčšiu náplň HP 300, pokúste sa použiť vždy iba originálne kazety od výrobcu . Tým sa predĺži životnosť kancelárskeho vybavenia.

Pri doplňovaní kaziet používajte iba originálny toner. Ak chcete tento problém vyriešiť, obráťte sa na dôveryhodné špecializované servisné stredisko, ktoré nájdete aj na internete. Kvalita tlačovej úlohy tlačiarne do značnej miery závisí aj od kvality práce vykonanej pri doplňovaní kazety.

Pozor na papier

Na tlač nepoužívajte pokrčený alebo špinavý papier. Buďte opatrní! Ak sa do tlačiarne, multifunkčnej tlačiarne alebo kopírky dostane hárok s kancelárskou sponou alebo držiakom zo zošívačky, problémy s výkonom kancelárskeho zariadenia budú veľké.

Prečítajte si návod na použitie

Pamätajte - neznalosť neospravedlňuje a nezbavuje vás zodpovednosti. Dôrazne preto odporúčame, aby ste si prečítali návod na údržbu vášho stroja – najmä toho nového. Nájdete tu veľa užitočných a dôležitých informácií, vďaka ktorým bude prevádzka zariadenie jednoduchšia a dlhodobá. 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>