Mgr. Andrej Budai - fotografické a video služby - svadby, stužkové slávnosti, školské rozlúčky, plesy, promócie, birmovky, prvé sväté prijímania, rodinné a firemné stretnutia a akcie, spoločenské a športové podujatia...
Portál Nitraonline.sk hľadá spolupracovníkov
07252017uto

Prvé priame vlakové spojenie Nitry a miest stredného Považia s Prahou

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Nitra, 27. októbra 2016 – Spoločnosť ARRIVA spustí od decembra do prevádzky ďalšie vlaky a vstúpi na nové linky. Výrazne zvýši aj počet vlakov na trase Trenčín – Praha a niektoré z nich budú vyrážať už z Nitry.

Prvé priame vlakové spojenie Nitry a miest stredného Považia s Prahou

Nové spoje budú premávať od 11. decembra 2016, od kedy začne platiť nový cestovný poriadok. Časť z nich začne jazdiť na jar 2017. „Sme radi, že sa nám v spolupráci s kolegami z Českej republiky darí rozvíjať našu ponuku pre cestujúcich na Slovensku, a to aj v oblasti vlakovej dopravy. Priame vlakové spojenie z Nitry cez Trenčín až do Prahy ponúkneme cestujúcim ako prví v histórii,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku. Podľa jeho slov prevádzka od marca tohto roka, kedy ARRIVA spustila linku Trenčín – Praha ukázala, že záujem cestujúcich o priame spojenie Trenčína s Olomoucom alebo Prahou je obrovský. „Nedeľňajšie spoje máme pravidelne vypredané. Na trenčianskej linke, ktorá zatiaľ jazdila v sobotu z Prahy a v nedeľu späť, sme ukázali, že vieme našim cestujúcim ponúknuť pohodlné spojenie. Našu ponuku budeme rozširovať a  potenciál vidíme aj v predĺžení linky do Nitry. Vďaka tomu by sme dokázali lepšie obslúžiť obyvateľov stredného Považia, ktorí doteraz nemali možnosť priameho vlakového spojenia s Českou republikou,“ dodal L. Ivan. Podľa jeho slov je zo strany slovenských cestujúcich o spoj Trenčín – Praha väčší záujem, než ARRIVA čakala.

Prvé priame vlakové spojenie Nitry a miest stredného Považia s Prahou

ARRIVA tento rok kúpila od materského koncernu Deutsche Bahn ďalšie štyri motorové vlaky typu 845, ktoré do Trenčína jazdia už dnes. Po ich kompletnej rekonštrukcii a prestavbe na diaľkové motorové vlaky bude po slovenských a českých koľajniciach od roku 2017 v pravidelnej prevádzke jazdiť päť súprav vlakov ARRIVA.

Prvé priame vlakové spojenie Nitry a miest stredného Považia s Prahou

Nitra – Trenčín – Praha

Doteraz prevádzkovala ARRIVA na trase Trenčín – Praha jeden víkendový expres v každom smere. Ten išiel z Prahy v sobotu ráno do Trenčína a v nedeľu popoludní späť z Trenčína do Prahy. V priebehu roka 2017 sa počet vlakov na tejto linke výrazne zvýši a jej predĺžením do Nitry vznikne jediné priame železničné spojenie Nitry a miest na strednom Považí s Českou republikou.

Od decembra začne v piatky jazdiť nový popoludňajší vlak z Prahy do Nitry, ktorý sa vráti v sobotu dopoludnia späť z Nitry cez Trenčín do Prahy. Od apríla 2017 bude tento spoj jazdiť každý deň. V apríli začne premávať popoludňajší vlak z Trenčína do Prahy vždy v piatok, sobotu a nedeľu, pričom počas víkendu bude začínať už v Nitre. Počas letnej sezóny bude jazdiť každý deň.
Ranný vlak z Prahy do Trenčína bude premávať zatiaľ iba v nedeľu, v apríli začne jazdiť už aj v piatok, sobotu a nedeľu, v priebehu letnej turistickej sezóny (12. júna – 1. októbra) bude jazdiť každý deň. V sobotu ráno bude predĺžený až do Nitry. Presné cestovné poriadky vlakov na linke Nitra – Trenčín – Praha sú uvedené nižšie v tabuľke.

Prvé priame vlakové spojenie Nitry a miest stredného Považia s Prahou

Vlaky ARRIVA

Na všetkých linkách bude ARRIVA jazdiť so svojimi dieselovými vlakmi typu 845, ktorý jazdí do Trenčína už v súčasnosti. Vo vlaku majú cestujúci k dispozícii pripojenie na internet, elektrické zásuvky, pohodlné široké sedadlá, oddelený tzv. tichý oddiel, špeciálne vyhradené a upravené miesta pre deti, občerstvenie a po novom pribudnú v oddieloch pre cestujúcich tiež LCD obrazovky s aktuálnymi informáciami o jazde vlaku, jeho rýchlosti, ponuke občerstvenia, prípojoch, čase príchodu do nasledujúcej stanice a ďalšie užitočné informácie.

Ceny vo vlakoch ARRIVA

Ceny nových liniek a spojov zverejní ARRIVA mesiac pred začiatkom ich prevádzky a zároveň spustí predpredaj na stránke www.arriva-vlaky.cz.

Prvé priame vlakové spojenie Nitry a miest stredného Považia s Prahou

Nitra – Trenčín – Praha hl. n.

  AEx 1040 AEx 1042
Nitra 6:46 12:54
Hlohovec 7:18 13:21
Leopoldov 7:29 13:32
Piešťany 7:41 13:45
Nové Mesto nad Váhom 7:52 13:56
Trenčín 8:10 14:18
Trenčianska Teplá 8:17 14:25
Bylnice 8:38 14:47
Slavičín 8:52 15:05
Bojkovice město zast. 9:06 15:20
Uherský Brod 9:34 15:37
Uherské Hradiště 9:50 15:52
Staré Město u U.H. 9:57 15:59
Otrokovice 10:10 16:11
Přerov 10:29 16:29
Olomouc hl. n. 10:45 16:45
Pardubice hl. n. 12:17 18:19
Kolín 12:50 18:52
Praha hl. n. 13:29 19:32

AEx 1040: Od 11. 12. do 1. 4. bude jazdiť iba v sobotu, od 2. 4. bude jazdiť denne.

AEx 1042: V úseku Nitra – Trenčín bude od 8. 4. jazdiť v sobotu a nedeľu.

V úseku Trenčín – Praha bude jazdiť od 11. 12. do 2. 4. v nedeľu, od 7. 4. do 11. 6. bude

jazdiť v piatok, sobotu a nedeľu.

Od 12. 6. do 1. 10. bude jazdiť každý deň.

Od 6. 10. do 9. 12. bude jazdiť opäť iba v piatok, sobotu a nedeľu.

Praha hl. n. – Trenčín – Nitra

  AEx 1041 AEx 1043
Praha hl. n. 8:19 14:19
Kolín 9:03 15:03
Pardubice hl. n. 9:28 15:30
Olomouc hl. n. 10:58 16:58
Přerov 11:16 17:16
Otrokovice 11:37 17:37
Staré Město u U.H. 11:50 17:50
Uherské Hradiště 12:05 17:57
Uherský Brod 12:25 18:15
Bojkovice město zast. 12:43 18:43
Slavičín 12:58 18:58
Bylnice 13:13 19:13
Trenčianska Teplá 13:34 19:34
Trenčín 13:43 19:43
Nové Mesto nad Váhom 14:01 20:01
Piešťany 14:14 20:14
Leopoldov 14:31 20:35
Hlohovec 14:38 20:42
Nitra 15:14 21:15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AEx 1041: V úseku Praha – Trenčín bude jazdiť od 11. 12. do 2. 4. iba v nedeľu. Od 7. 4. do 11. 6. bude

jazdiť v piatok, sobotu a nedeľu.

Od 12. 6. do 1. 10. bude jazdiť denne. Od 6. 10. do 9. 12. bude jazdiť opäť len v piatok,

sobotu a nedeľu.

V úseku Trenčín – Nitra bude jazdiť až od 8. 4. a iba v sobotu.

AEx 1043: Od 11. 12. do 31. 3. bude jazdiť iba v piatok. Od 1. 4. bude jazdiť denne.

zdroj a fotografie: Arthur media, s. r. o.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>