Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
01262020ned

Program na podporu čítania od Amazonu sa rozširuje do ďalších piatich miest a obcí

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA 26. október 2019 - Spoločnosť Amazon na Slovensku pokračuje s projektom Kindlotéka, ktorého cieľom je najmä podporiť čítanie a vzbudiť záujem o knihy u žiakov a študentov novou interaktívnou formou. Špeciálny čitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle môže využívať ďalších sedem základných a stredných škôl z Nitry, Galanty, Trnavy, Nových Zámkov, Dolných Zeleníc a Šoporne.

Program na podporu čítania od Amazonu sa rozširuje do ďalších piatich miest a obcí

Amazon na Slovensku sa už dva roky podieľa na vzdelávaní žiakov prostredníctvom úspešného projektu Kindlotéka. Vďaka tomuto programu získalo desať základných a stredných škôl, detská poliklinika, knižnica a detský domov interaktívny čitateľský kútik vybavený tradičnými knihami a elektronickými čítačkami Kindle. Tentokrát pribudne do ďalších miest a obcí ako sú Nitra, Nové Zámky, Trnava, Dolné Zelenice a Šoporňa. Celkovo spoločnosť Amazon darovala už viac ako 3 800 e-kníh, 1 200 tradičných kníh a 130 e-čítačiek Kindle a kútik bude môcť využívať už dvadsať škôl a inštitúcii.

Program na podporu čítania od Amazonu sa rozširuje do ďalších piatich miest a obcí

Projekt Kindlotéka je veľkým prínosom pre Súkromnú základnú školu pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou v Nitre. Špeciálni pedagógovia tu pomáhajú deťom popasovať sa s poruchami reči či učenia. „Sme radi, že môžeme vďaka Kindlotéke kráčať s modernou dobou a žiakom ukázať novú formu čítania prostredníctvom elektronických čítačiek. Tento spôsob už teraz zaujal ich pozornosť a verím, že si vďaka Kindlom deti prehĺbia záujem k čítaniu a literatúre,“ povedala Ľudmila Držiková, riaditeľka školy.

Program na podporu čítania od Amazonu sa rozširuje do ďalších piatich miest a obcí

„Knihy nás sprevádzajú od samotného vzniku našej spoločnosti, preto sme sa rozhodli týmto spôsobom podporiť región, v ktorom pôsobíme a podnikáme. Projekt Kindlotéka má výborné ohlasy od škôl, ktoré ju naplno využívajú už dva roky a nás veľmi teší, že môžeme pokračovať s jeho rozširovaním do ďalšieho regiónu,“ uviedol Radek Stegbauer, riaditeľ logistického centra Amazon v Seredi. O umiestnení čitateľského kútika rozhodujú samotní zamestnanci logistického centra v Seredi, ktorí na spoločnom stretnutí nominovali základné a stredné školy.

Pozrite si videoreportáž z odovzdávanie Kindlotéky na Súkromnej základnej škole pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou v Nitre zo dňa 22.10.2019:

Amazonu záleží na rozvoji komunite

Spoločnosť Amazon systematicky podporuje komunity, v ktorých pôsobí. Okrem projektu Kindlotéka zamestnanci spoločnosti Amazon z logistického centra v Seredi spustili zbierku detského oblečenia pre Azylový dom Tamara v Trnave. Charitatívna zbierka bude pokračovať aj v decembri, pričom vyzbierané oblečenie poputuje pre ľudí v núdzi v Seredi a blízkom okolí.

O spoločnosti Amazon

Spoločnosť Amazon sa riadi štyrmi princípmi: prvoradý je náš záujem o zákazníkov nie o konkurenciu, máme vášeň pre inovácie, dodržiavame prevádzkovú dokonalosť a myslíme v dlhodobom horizonte. Recenzie zákazníkov, nákup len jedným klikom, personalizované odporúčania, Prime, Fullfiment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, Fire tablety, Fire TV, Amazon Echo a Alexa sú produkty, ktoré vytvoril Amazon. Pre viac informácii navštívte stránku aboutamazon.eu a sledujte noviny na @AmazonNewsEU. Spoločnosť Amazon na Slovensku otvorila svoju korporátnu kanceláriu v Bratislave v roku 2011 a logistické centrum v Seredi v roku 2017.

zdroj a foto: SKPR STRATEGIES, s.r.o., video: Andrej Budai foto - video služby, TVTEKOVHONT.SK

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>