Mgr. Andrej Budai - fotografické a video služby - svadby, stužkové slávnosti, školské rozlúčky, plesy, promócie, birmovky, prvé sväté prijímania, rodinné a firemné stretnutia a akcie, spoločenské a športové podujatia...
Portál Nitraonline.sk hľadá spolupracovníkov
12172017ned

Nitra a Zlaté Moravce obe získali po jednom bode

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

15. kolo Fortuna ligy bolo charakteristické remízami a inak tomu nebolo ani v prípade stretnutia Nitry proti Zlatým Moravcom. Hosťujúci Nitrania sa zmohli proti papierovo slabšiemu súperovi iba na remízu a tím sa preto v tabuľke príliš nepohol. I napriek tomu teraz Nitra úraduje na piatom mieste so stratou 11-tich bodov na vedúcu Trnavu.

Zápas regionálne spriatelených tímov odštartoval v prospech domácich Zlatých Moraviec. Diváci si ešte ani nestihli poriadne sadnúť a už sa zrodila prvá úspešná akcia – od rozohrávky po zdvihnuté ruky po góle uplynulo iba 17 sekúnd a tvorcom úvodného gólu bol myjavský rodák Peter Sládek. Nitra mala čo doháňať. Hosťom trvalo viac ako štvrť hodinu, čím dokázali na inkasovaný gól zareagovať a najprv sa jednalo iba o zachránenú strelu. Na šancu radovať sa museli fanúšikovia Nitry čakať až do 25. minúty. Futbalisti spod Zobora dostali po faule šancu kopať jedenástku a Balaj nemal z tejto vzdialenosti problém skórovať. Na nešťastie domácich sa skóre menilo hneď o tri minúty po prvom góle. Tentokrát sa presne trafil Kôňa. Nitra viedla 13 minút pred koncom prvého polčasu 2:1. O šancu odísť na striedačku s víťazstvom však Nitru obral v 43. minúte Záhumenský. Presne mierená strela do šibenice nedala brankárovi šancu a skóre bolo opäť vyrovnané (2:2).

Po na góly bohatej prvej polovici stretnutia nastal boj o víťazný gól. Divácke potešenie však bolo do istej miery skazené silným vetrom. Oba tímy sa dostali počas 45 minút do zopár šancí, no ani jeden tím nezakončil. Aspoň oficiálne. Päť minút pred koncom stretnutia sa predsa len rozvlnila sieť tímu Nitry po strele Záhumenského, avšak rozhodca ho pre ofsajd neuznal. Škoda. Tímy po zmarenom pokuse už iba dohrali zápas bez zmeny skóre a na koniec si podávali ruky so ziskom jedného bodu na oboch stranách.

Oba tímy majú teraz viac ako jeden týždeň aby si oddýchli a pripravili sa na ďalšie stretnutia. Nitra bude 18. novembra čeliť Senici. Futbalovej mocnosti zo Záhoria sa tento rok akosi nedarí a momentálne prežíva na poslednom mieste. Stávkové kancelárie na čele s bet365 nedávajú Senici v tomto zápase príliš nádeje na úspech, a Nitra bude jednoznačný favorit. Súčasné piate miesto Nitry v tabuľke nie je úplne výpovedné – Bratislava, Žilina a Dunajská Streda nachádzajúce sa pred Nitrou majú v tabuľke iba o jeden až dva body naviac, čiže Nitrania ešte nemajú nič zameškané. Stačí iba zopár výhier a tím sa môže rázne prepracovať smerom nahor.