Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
02212020pia

Matej Vreštiak s Dagmar Blahutovou z FS Ponitran z Nitry víťazmi súťaže Šaffova Ostroha 2016

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NOVÝ TEKOV / LEVICE / NITRA 27. apríla 2016 - Na krajskej postupovej súťaži a prehliadke sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou ŠAFFOVA OSTROHA 2016, ktorý sa konal v dome kultúry v Novom Tekove, sa zúčastnili v nečakane veľkom počte oproti predošlým ročníkom tanečníci sólisti z nitrianskeho kraja. Hlavným organizátorom obidvoch podujatí bolo Regionálne osvetové stredisko v Leviciach.

Šaffova ostroha 2016_2

Vyhlasovateľom súťaže je Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR, projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Súťaž navštívili aj vzácni hostia: podpredseda NSK p. Marenčák, poslanci p. Janáček a predseda kultúrnej komisie NSK p. Zaujec, riaditelia a metodici osvetových stredísk.

V kategórii A (tanečníci interpretujúci ľudový tanec podľa významných tanečných osobností) sa víťazmi stali Matej Vreštiak s Dagmar Blahutovou z FS Ponitran z Nitry, ktorí získali zlaté pásmo a priamy postup do celoslovenského kola súťaže.

Šaffova ostroha 2016_1
Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby

Šaffova ostroha 2016_3 V kategórii B (tanečníci interpretujúci vlastnú lokálnu tanečnú tradíciu) v zlatom pásme sa umiestnili Martin Kupča s Anetou Kučerkovou (a priamy postup do celoslovenského kola súťaže) FS Partia z Bratislavy a Dávid Horváth s Rékou Duba (návrh na priamy postup do celoslovenského kola súťaže) z FS Kincső zo Želiezoviec.

V kategórii D (interpreti ľudového tanca vo veku od 12 do 16 rokov) každý súťažiaci z dvanástich prihlásených sa umiestnil v zlatom pásme. Priamy postup do celoslovenského kola súťaže získali Zoltán Straňák zo Šiah z DFS Sendergő a Riedly Miklós s Eszter Félix z DFS Kincső zo Želiezoviec.

Kategóriu Z (zahraniční interpreti ľudového tanca – nesúťažná kategória) prezentovali Gergő Bolgovič – Frida Varga z Budapešti, ktorí sú hosťami celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 27.-29. Mája 2016 v Dlhom Klčove.

Vynikajúce hudobné pozadie a sprevádzanie súťažiacich na vysokej úrovni zabezpečila ľudová hudba Gereben a jej hostia zo Želiezoviec.

Výbery súťažiacich, hodnotenie ich výkonov odborne garantovala porota v zložení:
Mgr. Art. Agáta Krausová Art. D. tanečná pedagogička, choreografka, pedagogička a etnochoreologička Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, Mgr. art. Ing. Slavomír Ondejka, tanečný pedagóg, choreograf, držiteľ ocenenia „Zlatý fond tanečníkov slovenských ľudových tancov“,Mgr. Katarína Babčáková PhD, etnochoreolog, pedagóg ľudového tanca, predseda poroty, metodička pre detské a folklórne súbory na Slovensku, Mgr.art. Lenka Konečná Art.D, tanečný pedagóg, choreograf, odborný pracovník Centra tradičnej kultúry v Myjave.

Ďakujeme starostovi obce Nový Tekov p. Ladislavovi Nagyovi a celému kolektívu pracujúcich za starostlivosť, pozornosť a spoluprácu, bez čoho by sme naše podujatie nemohli zorganizovať.

Šaffova ostroha, súťažná prehliadka pre sólistov tanečníkov má neopakovateľnú atmosféru sršiacu elánom, radosťou a spolupatričnosťou. Zároveň je to priestor pre načerpanie inšpirácie a poučenia, tak nevyhnutný pre umelecký rast každého jedného z nás. Cieľom všetkých účastníkov bolo iste potešiť divákov a poslucháčov svojimi tancami.

Tešme sa, buďme vďační za poklad v podobe tanečného dedičstva, ktoré nám sólisti tanečníci odovzdávajú, pretože len takto sa nám zachovajú pre ďalšie generácie.

zdroj a fotografie: ROS Levice

Portál Nitraonline.sk hľadá

ambiciózneho, zodpovedného a iniciatívneho človeka na pozíciu manažér/manažérka portálu pre komplexnú správu portálu a obchodné zastúpenie!

Taktiež hľadáme spolupracovníkov pre dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto by rád pracoval ako obchodný zástupca pre portál Nitraonline.sk s bezkonkurenčnými províziami, resp. ak poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Nitraonline.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Viac na: http://www.nitraonline.sk/pracovne-ponuky/669-manazer-obchodny-zastupca-redaktor-fotograf-portalu-nitraonline-sk


Staňte sa spolutvorcom portálu NITRAONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Nitraonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky na: 0903 671 087.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>