Andrej Budai - svadobný kameraman - foto a video služby
02192020str

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

Výstava fotografií Petry Doležovej

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Výstava fotografií Petry DoležovejNITRA 27. februára 2015 - Fotogaléria Trafačka pozýva na výstavu fotografií Petry Doležovej, ktorá tvorí pod pseudonymom „rachel fee“. Vernisáž sa uskutoční v piatok 27.februára o 18:00 hodine. Petra Doležová sa narodila na Slovensku v roku 1984, vyrástla v Komárne.

V 19-tich sa jej Holandsko stalo druhým domovom. Kúzlo fotografie začala objavovať na Praktike a umelecké obzory si rozšírila na umeleckej vysokej škole Willem de Kooning Academie v Rotterdame. "Rozšírili sa mi obzory, pomohlo to ku komunikácii a zisteniu, že mám predsa len slovanskú krv a moji učitelia mi stále pripomínajú, že kreslím, alebo fotím úplne inak ako holandskí rodáci."

Petra charakterizuje svoju fotografickú tvorbu ako divnú víziu určitej reality. Napriek tomu, že sa v jej prácach objavujú prvky surrealizmu, stále všetko stojí pevne esteticky na nohách so štipkou samoty (solitude), jedinečnosti a neopakovateľnosti. Pozorovateľ je konfrontovaný s realitou videného. Mal by sa pýtať, či je to naozaj, na čo sa práve pozerá. Tým sa ho autorka snaží vtiahnuť do sveta jej fantázie. Čo sa zdá na jej fotografiách naozajstné, nie je, čo sa zdá byť nepravé, je skutočné. Realita v dnešnom svete nie je až taká istá. Petra vytvára hru. Komunikuje s publikom. Manipuluje ho.

Výstava fotografií Petry Doležovej
Výstava fotografií Petry Doležovej

K jej najväčším úspechom patrí niekoľko ocenení v českej súťaží AMFO 2010, fotografie pre kalendár Alternative photography 2012, sólové a skupinové výstavy, obálka knihy, obaly na CD a niekoľko medzinárodných nezávislých projektov. Zúčastnila sa na vytvorení platformy De ZoEP, ktorá spája umelcov z postkomunistických krajn žijúcich a tvoriacich v Holandsku. Po desiatich rokoch sa vrátila na Slovensko, kde pracuje na nových projektoch.

Výstava bude v priestoroch Fotogalérie Trafačka prístupná do 29.marca. Vstup na výstavu je bezplatný.

zdroj a fotografie: Trafačka Nitra
 
NEPREHLIADNITE: Portál Nitraonline.sk hľadá spolupracovníkov na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu, ale najmä pre obchodné zastupovanie. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní alebo v obchodnom zastupovaní portálu Nitraonline.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Staňte sa spolutvorcom portálu NITRAONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Nitraonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: info (zavináč) nitraonline.sk, alebo telefonicky na: 0903 671 087

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>