02262024pon

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

Evla Vlasičová po tretíkrát v Trafačke

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Evla Vlasičová po tretíkrát v Trafačke

NITRA 5. novembra 2015 - Fotogaléria Trafačka pokračuje v dlhodobom cykle výstav výtvarných fotografov tvoriacich analógovými technikami 19. storočia.

V piatok 6.novembra 2015 o 18:00 hodine otvorí výstavu Evly Vlasičovej s názvom Žijeme spolu, snivá každý sám. Súčasťou výstavy bude aj predaj autorských fotografických šperkov. Hudobný hosť Zuzana Ganajová a Dušan Sidor.

Zamyslenia sa nad partnerskými vzťahmi, nad očakávaniami i sklamaniami zo vzťahov, radosť a láska i túžba a bolesť, pocit spolupatričnosti aj uvedomenie si samoty bytia.Použitím pôvodných historických fotografických techník moderne poňaté zobrazenie odpozorovaných i prežitých javov medzi mužom a ženou. Materiály: papier, sklo, plech, vlastnoručne kované železo.

Evla Vlasičová žije, pracuje a tvorí v Bratislave. Fotografii sa venuje ako samouk na amatérskej úrovni od roku 2010. K svojej tvorbe používa staré analógové kamery od kinofilmu až po veľký formát. Okrem klasickej čiernobielej fotografie inklinuje aj k alternatíve a niektorým historickým technikám: kyanotypia, Van Dyke, olejotlač, bromolej, lithprint, či fotografická emulzia. Nebojí sa experimentovať a kombinovať ich navzájom s rôznymi materiálmi, čím prostredníctvom formy umocňuje obsah. Nestačí jej len vytvoriť estetický obraz. Svojimi kompozíciami a námetmi núti diváka k zamysleniu, k prežívaniu emócií.

Andrej Budai photo - video - fotografické a video služby - svadby, stužkové, promócie, birmovky, plesy, rodinné a firemné stretnutia a akcie, športové a spoločenské podujatia...

Vystavuje kolektívne i samostatne, doma na Slovensku i v zahraničí, vo voľnom čase sa venuje publikačnej činnosti na portáli www.afuk.cz, vedie tvorivé dielne zamerané na vybrané historické techniky. Niektoré jej fotografie boli ďalej prevzaté ako ilustrácie do kníh. V roku 2014 dostala cenu BARDAF za kreatívny prínos vo fotografii na salóne výtvarnej fotografie s celosvetovou účasťou v Bardejove. V tom istom roku podpísala zmluvu so spoločnosťou FOMA Bohemia spol. s r. o. Hradec Králové.

Výstava potrvá do 3.decembra a je prístupná od 9:00 cez týždeň a od 15:00 cez víkend.
zdroj: Lenka Mareková, dramaturgia, Fotogaléria Trafačka
Portál NITRAONLINE.SK hľadá spolupracovníkov!

Portál Nitraonline.sk hľadá spolupracovníkov pre obchodné zastupovanie, na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto by rád pracoval ako obchodný zástupca pre portál Nitraonline.sk s bezkonkurenčnými províziami, resp. ak poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Nitraonline.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mail
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Viac tu: https://www.nitraonline.sk/pracovne-ponuky/669-manazer-obchodny-zastupca-redaktor-fotograf-portalu-nitraonline-sk

Staňte sa spolutvorcom portálu NITRAONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Nitraonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: info (zavináč) nitraonline.sk, alebo telefonicky na: 0903 671 087.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: