04152024pon

Videorozhovor s kapelou Gladiator o ich novom albume "13"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA 18. novembra 2014 - Spevák Miko Hladký, basgitarista Maroš Hladký, bubeník Georgio Babulic, gitarista Lívo a klávesák Peter Slamečka, to je slovenská kapela Gladiator, ktorá po poslednej radiovej štúdiovke "Hlavu maj hore" z roku 2009 prináša na slovenský hudobný trh nový album pod zaujímavým názvom "13".

Videorozhovor s kapelou Gladiator o ich novom albume "13"

Kapela z nahrávky zverejnila singel "Na kom ti záleží", pričom celý album má byť príbehom o putovaní súčasného chalana, ktorý putuje svetom a stretáva sa s rôznymi životnými situáciami. Chalani zo skupiny Gladiator momentálne brázdia Slovensko v rámci svojho turné a ich hosťom je ďalšia nitrianska hudobná skupina NEVERBACK, ktorá takisto krstí svoj nový album a krstým otcom je práve Miko z Gladiator-u.

Portál Nitraonline.sk hľadá spolupracovníkov

Videorozhovor s kapelou Gladiator o ich novom albume

Skupina Gladiator má za sebou už 12 albumov, tento najnovší je v poradí 13-ty, preto sa chalani rozhodli, dať mu jednoduché meno "13". Zaujímavosťou je, že sa na albume nachádza aj presne 13 zbrusu nových skladieb: Intro, My sme Gladiátori, Stojí to za pokus, V bielom závoji, Na čom záleží, Stáva sa to, Ruža, Veď zajtra príde ráno, Život je hra, Slečna zabijak, Na kom ti záleží, Sám s ňou a Outro.

Pozrite si náš videorozhovor so skupinou Gladiator priamo po ich koncerte v nitrianskom PKO v sobotu 13.11.2014:

 

Podľa slov lídra kapely Mika, inšpiráciu ku skladbám z nového albumu si zobrali zo starších albumov, pričom celé sa to začalo, keď si pustili The Eagles a ich nahrávku Hotel California, neskôr začali počúvať albumy The Beatles. "Každá vec, ktorá sa v živote stane, môže človeka inšpirovať. Sú to všetko témy zo života. Objavia sa tam aj sociálne či politické témy, pretože sa s nimi človek stretáva. V poslednej dobe sme si prešli napríklad krízou na Ukrajine, a to všetko ľudí ovplyvňuje. V texte sa potom tieto veci objavia, i keď možno len jednou vetou."

Všetky koncerty si fanúšikovia môžu pozrieť na Facebook stránke skupiny Gladiator alebo na webstránke www.gladiator.sk.

Nový album skupiny Gladiator "13" si môžete zakúpiť za cenu 9,90 EUR tu: https://shop.zijemehudbou.sk/shop/gladiator/

Vypočujte si oficiálny singel "Na kom ti záleží" tu:


Pozrite si aj ich najnovší videoklip ku skladbe "My sme Gladiátori" tu:

Pozrite si našu celú fotoreportáž z koncertu skupiny Gladiator a hosťa skupiny Neverback z nitrianskeho PKO zo dňa 13.11.2014 TU.

zdroj, fotografie a video: Mgr. Andrej Budai, www.nitraonline.sk

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: