11262022sob

Na ceste R1 pri Nitre smrteľná dopravná nehoda a reťazová kolízia ôsmych vozidiel

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Na ceste R1 pri Nitre smrteľná dopravná nehoda a reťazová kolízia ôsmych vozidielNITRA 15. januára 2015 - Smrteľná dopravná nehoda sa stala dnes, t.j. 15.1.2015 ráno krátko po ôsmej hodine na ceste R1 v smere od Nitry na Banskú Bystricu. 52 ročný vodič dodávkového vozidla z okresu Nové Zámky pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, dôsledkom čoho narazil do zadnej časti návesu nákladného auta idúceho pred ním.

Pri náraze utrpel vodič dodávky ťažké zrania, ktorým na mieste podľahol. Vodič kamiónu sa pri nehode nezranil.

Tejto dopravnej nehode predchádzala reťazová kolízia ôsmych osobných
motorových vozidiel. Do vozidla Kia Ceed narazilo zozadu vozidlo Škoda Rapid, ktoré bolo po náraze vymrštené z cesty, pričom zostalo na streche. Ani jeden vodič sa nezranil.

Následne do vozidla Honda CRV narazilo vozidlo Mercedes Vito, v ktorom sa viezlo 8 ľudí. Vodič tohto vozidla zranenia neutrpel. 7 spolujazdkýň bolo prevezených do nemocnice. Vodič z vozidla Honda utrpel ťažké zranenia.

U ani jedného z vodičov policajti alkohol pri dychovej skúške nezistili. Ďalšie kolízie, ktoré na tejto ceste vznikli, boli vyhodnotené ako škodové udalosti.

Príčina ako aj miera zavinenia pri dopravných nehodách je nateraz v štádiu vyšetrovania. K vyšetrovaniu dopravnej nehody bol pribratý aj znalec odboru cestnej dopravy.
zdroj: KR PZ Nitra
 
NEPREHLIADNITE: Portál Nitraonline.sk hľadá spolupracovníkov na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu, ale najmä pre obchodné zastupovanie. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní alebo je v obchodnom zastupovaní portálu Nitraonline.sk, ozvite sa.

Staňte sa spolutvorcom portálu NITRAONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Nitraonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: info (zavináč) nitraonline.sk, alebo telefonicky na: 0903 671 087

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: