09302023sob

Pri Babindole sa vlámali do objektu bývalého družstva, pred políciou sa skrývali na poli

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

BABINDOL 7. januára 2022 - Príslušníci nitrianskej Pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) boli vyslaní do objektu bývalého družstva pred obcou Babindol, pretože tam malo dôjsť k vlámaniu a bolo potrebné objekt prepátrať. Ako informuje policajná Facebook stránka Polícia SR - Nitriansky kraj, páchatelia sa skrývali na poli.

Pri Babindole sa vlámali do objektu bývalého družstva, pred políciou sa skrývali na poli

Po príchode na miesto ich tam už čakala hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Vráble, ktorá mala zadržanú jednu 45-ročnú osobu, podozrivú z vlámania. "Majiteľ objektu v tom čase prenasledoval ďalšie osoby, ktorým sa podarilo ujsť. Policajti PMJ sa s ním okamžite skontaktovali a získali potrebné informácie. Keď policajti dorazili na miesto, ktoré im majiteľ družstva označil, spozorovali dve osoby ležiace v poli asi 200 metrov od cesty. Tie hneď ako spozorovali hliadku, dali sa na útek," priblížila policajná Facebook stránka.

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pri Babindole sa vlámali do objektu bývalého družstva, pred políciou sa skrývali na poli

Príslušníci PMJ vystúpili z vozidla a rozbehli sa za nimi. "Počas naháňačky boli muži opakovane vyzývaní, aby zastavili, načo však vôbec nereagovali a pokračovali ďalej v úteku. Policajtom sa po pár metroch podarilo mužov obkľúčiť a zadržať. Osoby po dostihnutí kládli aktívny odpor, metali rukami a nohami, načo boli voči nim použité donucovacie prostriedky. Následne bolo zistené, že ide o dvoch 22-ročných mužov, ktorí uviedli, že do daného objektu sa rozhodli vstúpiť s úmyslom kradnúť náradie, železo, prípadne nejaké káble. Taktiež uviedli, že pri sebe nemajú žiadne veci, pochádzajúce z trestnej činnosti. Všetci traja muži boli obmedzení na osobnej slobode a boli s nimi vykonané ďalšie procesné úkony," dodala Facebook stránka Polícia SR - Nitriansky kraj.

zdroj a foto: Facebook Polícia SR - Nitriansky kraj

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: