04152024pon

V Nitre ukradnutým autom unikal do Maďarska

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
V Nitre ukradnutým autom unikal do MaďarskaNITRA / KOMÁRNO 12. februára 2015 - Na ceste medzi Hurbanovom a Komárnom merali v stredu 11.2.2015 asi o 17-tej hodine dopravní policajti dodržiavanie najvyššej povolenej rýchlosti. Asi o 17.15 hod. namerali vysokou rýchlosťou sa pohybujúci Seat Alhambra s nitrianskym evidenčným číslom. Jeho vodič prekročil povolenú rýchlosť o 30 km/h / mimo obce sa namiesto 90 km/h pohyboval rýchlosťou 120 km/h/. Hliadka preto začala vozidlo idúce smerom na Komárno prenasledovať. Na znamenia polície však vodič nereagoval, preto o pomoc požiadali ďalšie policajné hliadky. Vodič sa pokúšal dostať sa do Maďarska. Policajti však zatarasili cestu služobnými vozidlami.

Policajným hliadkam sa podarilo vozidlo zastaviť na Vodnej ulici. Muž vystúpil z auta a snažil sa uniknúť. Na jeho zastavenie a zadržanie museli policajti použiť varovné výstrely do vzduchu.

31 ročného občana Maďarskej republiky zadržali a pri preverovaní všetkých okolností policajti zistili, že vozidlo bolo v Nitre ukradnuté asi hodinu pred zistením priestupku v komárňanskom okrese.

Zadržaný podozrivý muž je momentálne v policajnej cele. Nitriansky vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin krádeže. V prípade momentálne prebiehajú procesné úkony.
zdroj: KR PZ Nitra

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: