09242023ned

PR články, komerčné, Levice

ARRIVA bude pre Nitriansky samosprávny kraj zabezpečovať modernú prímestskú dopravu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA 18. februára 2016 – Spoločnosť ARRIVA a Nitriansky samosprávny kraj podpísali zmluvu, na základe ktorej bude ARRIVA zabezpečovať dopravu cestujúcich vo všetkých siedmych okresoch Nitrianskeho samosprávneho kraja.

ARRIVA bude pre Nitriansky samosprávny kraj zabezpečovať modernú prímestskú dopravu

Spoločnosť sa zaviazala, že v priebehu najbližších 10 rokov zmodernizuje autobusy, vybaví ich klimatizáciou a WiFi pripojením, zníži ich vek a zvýši počet nízkopodlažných autobusov.

„Prímestskú dopravu v Nitre prevádzkujeme už viac než 20 rokov. Obyvatelia Nitrianskeho kraja nás poznajú, mnohých už dlhé roky vozia tí istí skúsení šoféri a vďaka tomu môžeme povedať, že našich cestujúcich a ich potreby poznáme. Vieme tiež, že jedinou možnosťou, ako môže verejná doprava konkurovať individuálnej doprave, je jej bezpečnosť, dochvíľnosť a pohodlnosť. Aj preto budeme intenzívne pracovať na rozvoji verejnej dopravy v nitrianskom regióne, kde významne zmodernizujeme vozový park, a prispejeme tak k zvýšeniu kvality cestovania. Zároveň máme s objednávateľom služieb verejnej dopravy – Nitrianskym samosprávnym krajom – dohodnuté rozvojové programy a ďalšie skvalitňovanie služieb pre cestujúcich,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

ARRIVA ponúkla v elektronickej dražbe, ktorú organizoval NSK, o takmer 30 miliónov eur nižšiu cenu, než bola pôvodná hodnota zákazky. Spoločnosť dostane za 10 rokov od Nitrianskeho samosprávneho kraja 304 miliónov eur. ARRIVA sa zaviazala, že zdvojnásobí počet nízkopodlažných autobusov, zavedie do autobusov WiFi a klimatizáciu. „Okrem zvýšenia pohodlia pre cestujúcich sa naša spoločnosť zaviazala aj k šetrnému prístupu k životnému prostrediu. Novozaradené moderné autobusy sú pohodlnejšie a majú aj lepšie parametre, pokiaľ ide o emisie vypúšťané do ovzdušia. V novej zmluve sme sa zaviazali, že 60 % autobusov bude vybavených elektronickými tabuľami, vďaka ktorým cestujúci získajú prehľad o priebehu ich cesty, takmer 60 % bude mať WiFi, 54 % autobusov bude klimatizovaných a ich priemerný vek klesne pod 8 rokov,“ doplnil L. Ivan. Zmluva medzi NSK a spoločnosťou ARRIVA je platná od dnešného dňa a účinná od 1. marca 2016.

Andrej Budai photo - video - fotografické a video služby - svadby, stužkové, promócie, birmovky, plesy, rodinné a firemné stretnutia a akcie, športové a spoločenské podujatia...
Spoločnosť ARRIVA poskytuje služby mestskej, prímestskej a diaľkovej autobusovej dopravy v nitrianskom, košickom, žilinskom a trnavskom kraji. Vodiči spoločnosti ARRIVA v roku 2015 najazdili 72 miliónov kilometrov a odviezli 80 miliónov cestujúcich. ARRIVA na Slovensku zamestnáva takmer 2 400 ľudí, z ktorých je viac ako 1 700 prevažne dlhoročných skúsených šoférov.

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Tvorí ju päť dopravných spoločností, servisné spoločnosti a cestovná kancelária. Spoločnosť má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. ARRIVA je európskym poskytovateľom transportných služieb a je členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

zdroj a fotografie: Arriva
Portál NITRAONLINE.SK hľadá MANAŽÉRA/MANAŽERKU portálu!

Portál Nitraonline.sk hľadá ambiciózneho, zodpovedného a iniciatívneho človeka na pozíciu manažér/manažérka portálu pre komplexnú správu portálu a obchodné zastúpenie!


Taktiež hľadáme spolupracovníkov pre dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto by rád pracoval ako obchodný zástupca pre portál Nitraonline.sk s bezkonkurenčnými províziami, resp. ak poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Nitraonline.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mail
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Viac tu: https://www.nitraonline.sk/pracovne-ponuky/669-manazer-obchodny-zastupca-redaktor-fotograf-portalu-nitraonline-sk

Staňte sa spolutvorcom portálu NITRAONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Nitraonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: info (zavináč) nitraonline.sk, alebo telefonicky na: 0903 671 087.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: