09242023ned

Obce a občania okresu Nitra nesúhlasia s prijatím utečencov, plánujú petície

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Obce a občania okresu Nitra nesúhlasia s prijatím utečencov, plánujú petícieNITRA 1. decembra 2015 - V pondelok 30. novembra 2015 sa v Nitre konala tlačová konferencia za účasti podpredsedu vlády a ministra vnútra Robert Kaliňák, nitrianskeho diecézneho biskupa Viliam Judák, riaditeľa Migračného úradu Ministerstva vnútra SR Bernarda Priecela a Petra Brenkusa z občianskeho združenia Pokoj a dobro, ktorej hlavnou témou bolo prijatie 25 sýrskych kresťanských rodín, ktoré ohrozuje Islamský štát, na Slovensko, konkrétne do miest Nitra, Zlaté Moravce a okolitých obcí.

Vybraní ľudia podľa ministra vnútra pochádzajú z oblasti Asýrie, ktorá je v bezprostrednej blízkosti územia Islamského štátu.

Napokon boli vybraté obce a mestá, do ktorých by sa celkovo 149 ľudí mali nasťahovať. Jedná sa o mestá Nitra, Zlaté Moravce, Nitrianske Hrnčiarovce, Výčapy - Opatovce, Hrušovany, Šurianky, Zbehy, Koniarovce, Veľké Zálužie, Čierne Kľačany, a Nové Sady. Do jednotlivých obcí a miest by sa mali nasťahovať tieto počty utečencov:

Andrej Budai photo - video - fotografické a video služby - svadby, stužkové, promócie, birmovky, plesy, rodinné a firemné stretnutia a akcie, športové a spoločenské podujatia...
Nitra - 47 ľudí;
Zlaté Moravce - 26 ľudí;
Nitr. Hrnčiarovce - 12 ľudí;
Výčapy-Opatovce - 12 ľudí;
Hrušovany - 10 ľudí;
Šurianky - 10 ľudí;
Zbehy - 10 ľudí;
Koniarovce - 8 ľudí;
Veľké Zálužie - 6 ľudí;
Čierne Kľačany - 5 ľudí;
Nové Sady - 4 ľudia.

Na základe čoho však boli vybrané práve tieto mestá a obce, zatiaľ nie je známe. Niektorí starostovia obcí boli minulý týždeň síce zvolaní na spoločné stretnutie na migračný úrad, no žiadne podrobnosti sa tam nedozvedeli. Viacerí z nich zvolávajú mimoriadne zastupiteľstvá, pričom sa na nich k tejto téme budú s poslancami snažiť získať viac informácii a riešiť vzniknutú situáciu. V niektorých obciach dokonca ľudia požadujú realizáciu petície či referend, na základe ktorých chcú vyjadriť nesúhlas s príchodom utečencov do ich obcí.

Takýto postup vládneho kabinetu s dobrovoľným prijímaním utečencov sa však deje aj napriek kritike mimovládnych organizácií či politikov, ktorí poukazujú na diskriminačný prístup vlády. Minister vnútra sa vyjadril, "Ak by sme neurobili túto povinnosť záchrany našich bratov kresťanov z Iraku, tak sa spreneveríme všetkým tradíciám, ktoré máme."

zdroj a fotografia: MV SR


Portál NITRAONLINE.SK hľadá MANAŽÉRA/MANAŽERKU portálu!

Portál Nitraonline.sk hľadá ambiciózneho, zodpovedného a iniciatívneho človeka na pozíciu manažér/manažérka portálu pre komplexnú správu portálu a obchodné zastúpenie!

Taktiež hľadáme spolupracovníkov pre dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto by rád pracoval ako obchodný zástupca pre portál Nitraonline.sk s bezkonkurenčnými províziami, resp. ak poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Nitraonline.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mail
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Viac tu: https://www.nitraonline.sk/pracovne-ponuky/669-manazer-obchodny-zastupca-redaktor-fotograf-portalu-nitraonline-sk

Staňte sa spolutvorcom portálu NITRAONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Nitraonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: info (zavináč) nitraonline.sk, alebo telefonicky na: 0903 671 087.


Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: