05232024štv

Štyri desiatky dobrovoľných darcov v Nitre darovali 18 litrov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Zimná divadelná kvapka krvi sa v Divadle Andreja Bagara v Nitre uskutočnila už po druhýkrát. V utorok 19. januára prišlo v priebehu doobedia do divadelného foyer dovedna 47 ľudí, ktorí chceli darovať krv. Odber, ktorý pripravil Kaufland v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, Národnou transfúznou službou SR, mestom Nitra a Divadlom Andreja Bagara, napokon skončil so skóre 18 litrov životodarnej tekutiny od 40 darcov.

Štyri desiatky dobrovoľných darcov v Nitre darovali 18 litrov

Kaufland ako líder v spoločenskej zodpovednosti a dlhodobý partner Slovenského Červeného kríža okrem vlastných aktivít a podpory dobrovoľníctva medzi svojimi zamestnancami vyvíja úsilie aj na motiváciu a zapojenie ďalších firiem i jednotlivcov. Informačná kampaň k akcii Zimná divadelná kvapka krvi prebiehala formou plagátov vyvesených v meste, v mestskej hromadnej doprave, pozvánky v reklamných novinách spoločnosti Kaufland, na webových stránkach partnerov akcie, na sociálnych sieťach a v regionálnych médiách. Okrem desiatky zamestnancov spoločnosti Kaufland prišli darovať krv aj zamestnanci divadla a široká verejnosť. Medzi darcami bola aj desaťčlenná skupina žiakov zo Strednej odbornej školy polytechnickej v Nitre pod vedením svojho učiteľa, ale aj študenti Univerzity Konštantína Filozofa.

Andrej Budai photo - video - fotografické a video služby - svadby, stužkové, promócie, birmovky, plesy, rodinné a firemné stretnutia a akcie, športové a spoločenské podujatia...
„V Nitre sa opäť zišla stabilná zostava našich kolegov z Nitry, Hlohovca a Galanty a sme radi, že opäť zavítali aj prvodarcovia. Tešíme sa, že prišli mnohí, ktorí tu boli aj minulý rok, a tak sa z tejto akcie stáva milá tradícia. Je to pre nás potvrdením, že dobré veci sú nákazlivé,“ povedal Martin Gärtner hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika, v. o. s.

Z umelcov Divadla Andreja Bagara v Nitre prišiel darovať krv Roman Poláčik z najmladšej hereckej generácie. „Prvýkrát som daroval krv ako študent Vysokej školy múzickej umení, dnes to bolo po druhýkrát a opäť mám z toho radosť a veľmi príjemný pocit. Ako herec životy zachraňovať nemôžem, preto chcem aspoň takto nepriamo prispieť k dobrej veci,“ uviedol.

Slovenský Červený kríž a jeho dobrovoľníci zabezpečili počas odberu krvi ukážky poskytovania prvej pomoci aj prevádzku provizórneho detského kútika pre najmladších návštevníkov akcie z miestnej materskej školy.

zdroj a fotografia: NEUROPEA


Portál NITRAONLINE.SK hľadá MANAŽÉRA/MANAŽERKU portálu!

Portál Nitraonline.sk hľadá ambiciózneho, zodpovedného a iniciatívneho človeka na pozíciu manažér/manažérka portálu pre komplexnú správu portálu a obchodné zastúpenie!


Taktiež hľadáme spolupracovníkov pre dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto by rád pracoval ako obchodný zástupca pre portál Nitraonline.sk s bezkonkurenčnými províziami, resp. ak poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Nitraonline.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mail
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Viac tu: https://www.nitraonline.sk/pracovne-ponuky/669-manazer-obchodny-zastupca-redaktor-fotograf-portalu-nitraonline-sk

Staňte sa spolutvorcom portálu NITRAONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Nitraonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: info (zavináč) nitraonline.sk, alebo telefonicky na: 0903 671 087.


Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: