09242023ned

Deň Zeme pod drobnohľadom Žiackej vedeckej ekologickej konferencie na UKF v Nitre

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA 16. apríla 2015 - Pri príležitosti Dňa Zeme sa na pôde Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre po prvýkrát realizuje pilotný projekt Žiackej vedeckej ekologickej konferencie. Tá sa bude konať dňa 22.4.2015 so začiatkom o 9:00 v priestoroch Katedry ekológie a environmentalistiky Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Deň Zeme pod drobnohľadom Žiackej vedeckej ekologickej konferencie na UKF v Nitre

Konferencia je výsledkom dlhoročnej spolupráce Katedry ekológie a environmentalistiky Fakulty prírodných vied UKF v Nitre so školami v oblasti environmentálnej výchovy.

Žiaci majú jedinečnú možnosť napísať a publikovať svoj prvý vedecký článok, ktorý odprezentujú na konferencii. Mladí vedci si mohli vybrať jednu z týchto oblastí: Monitoring životného prostredia, Ochrana životného prostredia, Príroda rukami žiaka, Návrhy v prospech životného prostredia, Ochrana zdravia a zdravý životný štýl.
Tento pilotný projekt je súčasťou popularizácie vedy, prostredníctvom ktorej sa univerzita snaží vtiahnuť deti do tajomstiev prírodných vied a vzbudiť v nich záujem o ich štúdium. Deti majú tak okrem toho príležitosť zažiť skutočnú atmosféru vedeckej konferencie na univerzite, vyskúšať si život vedca, naučiť sa veľa zaujímavostí, spoznať nových ľudí a hlavne zažiť niečo, čo iní žiaci len tak ľahko nezažijú.
Žiacka vedecká ekologická konferencie je nový spôsob, ktorým chce univerzita začať tradíciu oslavy Dňa zeme.

Žiackej vedeckej ekologickej konferencie sa zúčastní 140 mladých vedcov z 15 základných škôl v rámci západoslovenského kraja a 46 žiackych vedeckých tímov bude prezentovať svoje vedecké články pred komisiami.

Podrobný program nájdete na: https://www.ukf.sk/media-a-marketing/dianie-na-univerzite/kalendar-udalosti/119-ziacka-vedecka-ekologicka-konferencia.

Kontakt na ŽIVEKO: Mgr. Martin Zemko, Katedra ekológie a environmentalistiky FPV UKF v Nitre, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

zdroj a fotografia: Mgr. Jana Krajčovičová

Veľká Jarná FOTO-SÚŤAŽ 2015
NEPREHLIADNITE: Portál Nitraonline.sk hľadá spolupracovníkov na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu, ale najmä pre obchodné zastupovanie. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní alebo v obchodnom zastupovaní portálu Nitraonline.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


Viac tu: https://www.nitraonline.sk/pracovne-ponuky/669-manazer-obchodny-zastupca-redaktor-fotograf-portalu-nitraonline-sk

Staňte sa spolutvorcom portálu NITRAONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Nitraonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: info (zavináč) nitraonline.sk, alebo telefonicky na: 0903 671 087

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: