04152024pon

Tretí ročník XXL Akadémie na UKF absolvuje takmer 35 osôb so špeciálnymi potrebami

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Tretí ročník XXL Akadémie na UKF absolvuje takmer 35 osôb so špeciálnymi potrebamiNITRA 1. júla 2015 - Takmer 35 osôb so špeciálnymi potrebami absolvuje počas letných prázdnin vzdelávací projekt „XXL Akadémia 2015“.

Pripravila ho Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci so Zariadením sociálnych služieb Kreatív Klasov.

Prázdninové vzdelávanie absolvujú chlapci a dievčatá so špeciálnymi potrebami z viacerých zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja. Akadémia sa začne 13. júla o 9,00 hod. slávnostnou imatrikuláciou študentov v Komunitnom centre v Klasove, ukončená bude 17. júla o 11,30 hod. slávnostnou promóciou absolventov v Pastoračnom centre Pavla Straussa na akademickej pôde UKF v Nitre.

Tretí ročník XXL Akadémie na UKF absolvuje takmer 35 osôb so špeciálnymi potrebami
Cieľom projektu je prostredníctvom výučby, práce, interakcie s ľuďmi a aktívnej umeleckej, spoločenskej činnosti v akademickom prostredí naučiť študentov akadémie zvládať činnosti každodenného života. Aktivity vzdelávacieho projektu by mali viesť zúčastnené osoby k väčšej samostatnosti, lepšie ich pripraviť na praktický život v sociálnom zariadení, ale zároveň i pomôcť im úspešne sa integrovať do spoločnosti. Predmety programu sú rozdelené do rôznych tematických celkov - Poznaj svoje telo, Prvá pomoc pre všetkých, Energia – súčasť nášho života, Cvičíme pre zdravie, Čaro našej knižnice.


Portál NITRAONLINE.SK hľadá spolupracovníkov!

Portál Nitraonline.sk hľadá spolupracovníkov pre obchodné zastupovanie, na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto by rád pracoval ako obchodný zástupca pre portál Nitraonline.sk s bezkonkurenčnými províziami, resp. ak poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Nitraonline.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


Viac tu: https://www.nitraonline.sk/pracovne-ponuky/669-manazer-obchodny-zastupca-redaktor-fotograf-portalu-nitraonline-sk

Staňte sa spolutvorcom portálu NITRAONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Nitraonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: info (zavináč) nitraonline.sk, alebo telefonicky na: 0903 671 087.

Tretí ročník XXL Akadémie na UKF absolvuje takmer 35 osôb so špeciálnymi potrebami

Univerzita chce projektom poukázať na to, že aj akademická pôda môže byť miestom pre aktivizáciu osôb s rôznym typom postihnutia a odborníci z praxe sú profesionálmi, ktorí prekonajú hranice ich odborného pôsobenia a akceptujú „inakosť“ každého študenta.
Tretí ročník XXL Akadémie na UKF absolvuje takmer 35 osôb so špeciálnymi potrebami

Fotogalérie z minulých ročníkov nájdete na: https://old.ukf.sk/udalosti/3742-Uz-druhykrat-sa-kona-XXL-Akademia-pre-deti-so-specialnymi-potrebami 
zdroj a fotografie: Ľuboslava Pavelová, Katedra ošetrovateľstva FSVaZ, UKF v Nitre

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: