02262024pon

Študenti nitrianskej Univerzity Konštantína Filozofa na Európskych hrách v Baku

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

BAKU / NITRA 22. júna 2015 - V dňoch 12.-28.6.2015 sa na Európskych hrách v azerbajdžanskom Baku zúčastňujú aj traja študenti Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Svojimi výkonmi tak podporia atletické súťaže, ktoré sú zároveň aj III. ligou ME družstiev. Študenti Dušan Páleník (5. roč., Telesná výchova - História) a Lukáš Privalinec (2. roč., Šport a rekreácia) pobežia štafetu 4 x 400 m.

Študenti nitrianskej Univerzity Konštantína Filozofa na Európskych hrách v Baku

Dušan Páleník a Lukáš Privalinec v dejisku európskych hier.

Súpermi Slovenska na Európskych hrách na Národnom olympijskom štadióne v Baku budú Albánsko, Andorra, Rakúsko, Azerbajdžan, Bosna a Hercegovina, Macedónsko, Gruzínsko, Izrael, Luxembursko, Malta, Moldavsko, Čierna Hora a Atletická asociácia malých štátov Európy (AASSE) združujúca Gibraltár, Lichtenštajnsko, Monako a San Maríno.


Portál NITRAONLINE.SK hľadá spolupracovníkov!

Portál Nitraonline.sk hľadá spolupracovníkov pre obchodné zastupovanie, na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto by rád pracoval ako obchodný zástupca pre portál Nitraonline.sk s bezkonkurenčnými províziami, resp. ak poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Nitraonline.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


Viac tu: https://www.nitraonline.sk/pracovne-ponuky/669-manazer-obchodny-zastupca-redaktor-fotograf-portalu-nitraonline-sk

Staňte sa spolutvorcom portálu NITRAONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Nitraonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: info (zavináč) nitraonline.sk, alebo telefonicky na: 0903 671 087

Študenti nitrianskej Univerzity Konštantína Filozofa na Európskych hrách v Baku

Dušan Páleník s trénerom PaedDr. Martinom Illéšom (absolvent UKF) a Jozefom Repčíkom (800m).

Ako šéftréner výpravy boxerov sa v Baku zúčastnil doktorand Katedry telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty Mgr. Pavol hlavačka, ktorý vedie štvorčlennú výpravu boxerov. Na Európskych hrách sa v boxerskej súťaži predstaví absolútna európska špička. Najväčším úspechom našich súčasných reprezentantov sú doteraz medaily z otvorených majstrovstiev EÚ v bulharskej Sofii v minulom roku, kde si striebro vybojoval Štefan Mezei (na EH v Baku neštartuje), bronz trojica Viliam Tankó, Michal Zátorský (bývalý študent UKF) a Matúš Strnisko. Erik Tlkanec na tomto najväčšom európskom boxerskom podujatí v roku 2014 vybojoval 5. miesto.

Študenti nitrianskej Univerzity Konštantína Filozofa na Európskych hrách v Baku

Tréner slovenskej mužskej reprezentácie v boxe Pavol Hlavačka.

Celkovo by malo v Baku predstaviť vyše 6000 športovcov zo všetkých 50 európskych krajín. Množstvo disciplín bude mať na európskych hrách charakter kvalifikačných súťaží na olympijské hry 2016 do Ria de Janeiro. Ku Kaspickému moru pocestovalo až 170 slovenských športovcov - 99 mužov a 71 žien. Najväčšie zastúpenie v slovenskej výprave majú atléti (43), nasledujú vodní pólisti (26), rýchlostní kanoisti (15), volejbalisti (13), strelci (11), synchronizované plavkyne (10), zápasníci (9), plavci (6), triatlonisti (4), boxeri (4), cyklisti (4), basketbalistky 3 na 3 (4), stolní tenisti (4), džudisti (3), šermiari (3), horskí cyklisti (2), bedmintonisti (2), lukostrelci (2), športoví gymnasti (2), bikrosár (1), karatistka (1) a taekwondistka (1).

zdroj a fotografie: Mgr. Jana Krajčovičová, UKF v Nitre

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: