04152024pon

Všade dobre, v Nitre na korčuliach už 18. júla 2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA 16. júla 2015 - Akcie zo série sk-inline sa na Slovensku konajú už 7 rokov a práve Nitra bola prvým mestom, v ktorom sa mimobratislavské inline jazdy naštartovali. Tento rok si korčule i bicykle pripravte na sobotu 18. júla, do Nitry prichádza siedma NR-inline!

Všade dobre, v Nitre na korčuliach už 18. júla 2015

Ak ste ešte nitriansku inline jazdu nezažili, vedzte, že to nie je obyčajné vozenie sa po hrádzi, ale organizovaný prejazd po vopred vytýčenej trase po meste, za sprievodu polície, inline teamu, zdravotnej služby, sanitky a hudby. Rovnako to funguje aj v hlavnom meste, kde sa akcie bratislava-inline konajú už 12. rok každý piatok počas celého leta. Akcia je určená pre každého, kto vie korčuľovať a brzdiť. Vítaní sú však aj longboardisti, bežci, skateri a samozrejme cyklisti, pre ktorých platí bezpečnostné pravidlo – cyklisti až za korčuliarmi.

Všade dobre, v Nitre na korčuliach už 18. júla 2015
Stretnutie je od 18.00 na parkovisku pri Zimnom štadióne na Podzámskej ulici, odkiaľ o 19.00 jazda odštartuje. Novinkou v tomto roku je požičovňa korčúľ, ktorá je vďaka Slovenskej sporiteľni bezplatná a k dispozícii aj v Nitre. Ak máte po roku obavy, že ste všetko zabudli, bude pre vás v mieste štartu inlineškola s inštruktormi, Všade dobre, v Nitre na korčuliach už 18. júla 2015ktorí vám ochotne poradia. Nebudú chýbať partnerské stánky, nápojový režim, dobrá hudba a nálada. Na jazdy chodia mladí aj starší, jednotlivci aj skupinky, rodičia s deťmi, dokonca aj s tými najmenšími v cyklovozíkoch, korčuľujú sa pre radosť, zážitok, s kamarátmi, s rodinou, s hudbou, alebo len tak.

Na 18. júla si neplánujte žiadnu dovolenku – všade dobre, ale v Nitre na korčuliach!

Viac info o bratislava-inline na www.bratislava-inline.skwww.facebook.com/bratislavainline

Organizátor
bratislava-inline / www.bratislava-inline.sk

12. ročník bratislava-inline
12. ročník letných korčuliarskych piatkov sa bude konať každý piatok počas celých letných prázdnin od 26. júna do 28. augusta 2015. Sú to organizované prejazdy po cestách v sprievode polície, inline teamu a prvej pomoci. Cesty nie sú úplne uzavreté, doprava sa zastavuje priebežne. Stretávanie sa začína vždy o 20.00 v oddychovej zóne za Auparkom alebo za novostavou Slovenského národného divadla, štartuje sa o 21.00 a končí približne o 22.45 návratom na miesto štartu. Striedať sa bude viacero trás v dĺžke približne 12 km, v pláne sú aj úplne nové trasy. Jazdy sa konajú len v prípade dobrého počasia, oznámenie o konaní akcie sa robí vždy v piatok v čase obeda. Tento rok sa opäť uskutočnia aj jazdy v ďalších mestách: Trnava (27.6. a 29.8.), Nitra (18.7.), Piešťany (8.8.) a Pezinok (25.7.).

Všade dobre, v Nitre na korčuliach už 18. júla 2015

zdroj a fotografie: bratislava-inline

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: