09242023ned

Pri Nitre prenasledovali dvojicu, ktorá utajovala svoju totožnosť, drogovo závislý muž a žena sa vyhýbala väzeniu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA 10. januára 2022 - Pri Nitre Polícia prenasledovala dvojicu, ktorá utajovala svoju totožnosť, drogovo závislý muž sa vyhýbal pátraniu, vyhláseného na neho a žena sa vyhýbala väzeniu. Informuje o tom Polícia na svojej Facebook stránke Polícia SR - Nitriansky kraj.

Pri Nitre prenasledovali dvojicu, ktorá utajovala svoju totožnosť, drogovo závislý muž a žena sa vyhýbala väzeniu

Podľa ďalších informácii boli nitrianski policajti PMJ počas služby vyslaní na preverenie oznámenia na Levickú ulicu v Nitre, kde od mesta Vráble sa malo pohybovať vozidlo VW Passat combi, striebornej farby s poľskými evidenčnými číslami. "Vo vozidle sa mali nachádzať dve osoby, ktoré sa mali vydávať za iné osoby, nakoľko sú v pátraní. Na Levickej ulici policajti žiadne také vozidlo nespozorovali, preto sa rozhodli skontrolovať úsek cesty od Nitry po Vráble. V obci Veľký Lapáš smerom na Nitru policajti uvedené vozidlo spozorovali a okamžite sa za ním hliadka otočila. Policajti vozidlo začali prenasledovať, na čo použili aj výstražné svetelné a zvukové zariadenie so znamením „STOP“," približuje policajná Facebook stránka.

Prečítajte si tiež:

Pri Babindole sa vlámali do objektu bývalého družstva, pred políciou sa skrývali na poli
Fotenie zo silvestrovskej služby na nitrianskom hrade sa premenilo na žiadosť o ruku

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Vodič Passatu však pridával plyn, kľučkoval medzi vozidlami, agresívne jazdil a ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. "Vozidlo následne na kruhovom objazde Selenec odbočilo na R1 smer Bratislava, kde pokračovalo v agresívnej jazde. Hliadka oznámila operačnému dôstojníkovi, že vodič odmieta zastaviť, nereaguje na pokyn zastavenia, pričom im na pomoc prišli ďalšie dve hliadky. Následne vozidlo začalo zastavovať pri pravej krajnici pred zjazdom R1 Nitra – Juh. Hliadka k vozidlu pristúpila takticky a pod hrozbou použitia zbrane vyzvala vodiča, aby vypol chod motora a vystúpil. Vodič ani spolujazdkyňa na opakované výzvy nereagovali a ostali vo vozidle sedieť. Následne po opakovanej výzve začali aj vodič aj spolujazdkyňa spolupracovať. Vodič vypol chod motora a vystúpil a spolujazdkyňa taktiež nakoniec z vozidla vystúpila," dodáva Polícia.

Muž policajtom tvrdil, že sa volá iným menom aké v skutočnosti má, že u seba nemá občiansky preukaz ako ani žiadne iné doklady, že nevie kedy sa narodil. "Tiež im povedal, že policajtom utekal, lebo sa bál. Spolujazdkyňa uviedla tiež iné menom, akým sa skutočne volá. Obidve osoby boli predvedené na Obvodné oddelenie PZ v Nitre, kde bola zistená totožnosť vodiča, ktorý ale stále tvrdil, že to nie je on, až kým nebola od operačného strediska zaslaná jeho fotografia," opisuje Facebook stránka Polícia SR - Nitriansky kraj.

Nakoniec sa muž priznal, že je to on a nebude už ďalej klamať ani zavádzať a že utekal kvôli pátraniu, ktoré je na neho vydané a ktorému sa snažil vyhnúť. "Taktiež bola zistená aj totožnosť spolujazdkyne, ktorá nenastúpila do výkonu trestu odňatia slobody a ktorá povedala, že už nebude tiež klamať, že sme odhalili jej totožnosť a že je to ona. Osoba bola po potrebných procesných úkonoch eskortovaná do výkonu trestu odňatia slobody v Nitre," informuje Polícia.

Po vykonaných procesných úkonoch sa policajti s vodičom presunuli do Fakultnej nemocnice v Nitre na odber biologického materiálu, nakoľko vodič uviedol, že je užívateľom pervitínu a heroínu. "Toxikologickým vyšetrením bolo zistené, že v organizme vodiča sa nachádzajú omamné a psychotropné látky a to amfetamín, metamfetamín, metadon a morfín," uzatvára policajná Facebook stránka.

zdroj a foto: Facebook Polícia SR - Nitriansky kraj

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

TV program: